ereğli-konya ya da anadolu ereğli
  Anasayfa Tarihçe Köyler Ekonomi Tarihi Yerler Coğrafya Kültür Eğitim Sağlık Yöresel Yemek
 
Ereli Firma Rehberi
Ereli Nbeti Eczaneler
Ereli Deyimleri ve Ereli Szl

İsrail'e ait verici cihaz, yaralı Pelikan'ın üzerinde bulundu
            Ereğli'de, verici ve kayıt cihazı monte edilmiş ve üzerinde İbranice yazıların yer aldığı yaralı bir pelikan bulundu. Pelikanı bulan iş adamı, "Göğüs ve kanatlarından yaralı olan pelikana yaklaştığımızda üzerinde güneş enerjisi ile çalışan bir verici ve ayağında İsrail'e ait paten olduğunu gördük" dedi.      

        Ereğli'de yaşayan, dağcılığa meraklı bir grup işadamı, ilçe yakınlarındaki Berendi Yaylası'nda yürüyüş yaparken 2 bin 500 metre yükseklikte yaralı bir pelikan buldu. Pelikanın üzerine monte edilmiş kayıt cihazı ve verici ile ayağında İbranice yazıların yer aldığını gören grup, vakit kaybetmeden yaralı pelikanı ilçe merkezine getirdi.    
      
        Pelikanı bulan İnşaat Mühendisi Ahmet Yanaroğlu, "Berendi Yaylalarında yaklaşık 2 bin 500 metrede yaralı halde pelikanı bulduk. Göğüs ve kanatlarından yaralı olan pelikana yaklaştığımızda üzerinde güneş enerjisi ile çalışan bir verici ve ayağında İsrail'e ait paten olduğunu gördük. Gerek tedavi görmesi gerekse verici ve patenin neden takılı olduğu konusunda bir fikrimiz olmadığı için yetkililere teslim etmek üzere Ereğli'ye getirdik. Vericiden anladığımız kadarıyla pelikanın göç yollarının takip edildiği izlenimi bizlerde uyandı ama patenin ne amaçla takılı olduğunu bilmiyoruz" dedi. İlçe Jandarma Komutanlığı ile görüşülerek yaralı pelikanın Doğa Koruma ve Milli Parklar Mühendisliği'ne teslim edileceği öğrenildi.
09.10.2011

Bu haber 1284 kez okundu
 
  Bu Habere Toplam 0 yorum yapıldı..
 
Anadolu Ereğli Bilinmeyenler
ereğli istatistikler
2 76
435828 80

Untitled Document
Harita Üzerinde Ereğli
Milli İşletim Sistemimiz