ereğli-konya ya da anadolu ereğli
  Anasayfa Tarihçe Köyler Ekonomi Tarihi Yerler Coğrafya Kültür Eğitim Sağlık Yöresel Yemek
 
Ereli Firma Rehberi
Ereli Nbeti Eczaneler
Ereli Deyimleri ve Ereli Szl

BAŞARILI KAYMAKAM BOLAT ANFODER’E KONUK OLDU
    

Tanışma toplantısı niteliğindeki ziyarete, ANFODER üyelerinin yanı sıra AKP ve CHP ilçe yöneticileri, Ulu Cami İmamı Hasan Çınar ve vatandaşlar da katıldı. Konuklara farklı konularda fotoğraf sunumları gerçekleştirilirken, ANFODER’in kuruluş amaçları ve Ereğli’nin tanıtımına yönelik çalışmaları da anlatıldı. Genç Kaymakam Taner Bolat ve beraberindekiler izledikleri sunumlar karşısında şaşkınlıklarını gizleyemediler ve Ereğli’nin hiç tanımadıkları yönlerini gördüklerini ifade ettiler. Bolat, ANFODER yöneticilerine gerçekleştirdikleri başarılı çalışmalardan dolayı teşekkür etti.

 

Buluşmada, Ereğli’nin kronikleşen sorunlarının tek çözümünün İl olmaktan geçtiği konusunda fikir birliğine varılırken, genç Kaymakam Bolat, bu konuda tüm Ereğlililerin ortak noktada buluşması gerektiğini söyledi. Bolat, devletin il olacak ilçeler konusunda sürekli bir çalışma içinde olduğunu belirterek, “Bir ilçeyi il yapmak sanıldığı kadar kolay değildir. Bu konudaki çalışmalar da hiçbir zaman bitmez. Bana göre Ereğli ilk il yapılacak üç ilçeden biri olacaktır. Türkiye’nin en büyük ilçelerinden birinde kaymakamlar ne kadar başarılı olursa olsun mevzuatlar gereği yetersiz kalacaktır.” dedi. Bolat, birçok yerel sorunun çözümünde,” toplusal çıkarlarla kişilerin çıkarlarını” çakıştırabilmek gerektiğini sözlerine ekledi…

 

Toplantının sonunda Ulu Cami imamı Hasan Çınar Hoca’da Ereğli’nin zenginleşmesi ve il olması dileklerini de içeren bir dua yaptı.

 

Umut Yaygır-Memleket/Yeni Ereğli

14.12.2011

Bu haber 1424 kez okundu
 
  Bu Habere Toplam 0 yorum yapıldı..
 
Anadolu Ereğli Bilinmeyenler
ereğli istatistikler
2 70
436015 103

Untitled Document
Harita Üzerinde Ereğli
Milli İşletim Sistemimiz