ereğli-konya ya da anadolu ereğli
  Anasayfa Tarihçe Köyler Ekonomi Tarihi Yerler Coğrafya Kültür Eğitim Sağlık Yöresel Yemek
 
Ereli Firma Rehberi
Ereli Nbeti Eczaneler
Ereli Deyimleri ve Ereli Szl

“ASFALTINIZ HAYIRLI OLSUN!”
    

Gerçekleştirilen yol çalışmaları sırasında onca meydana gelen yaralamalı ve ölümlü trafik kazaları sonrasında herhangi resmi bir açıklama yapmaya tenezzül etmeyen Karayolları Bölge Müdürlüğünün, çalışmaların tamamlanmasının ardından Ereğli giriş kavşağına hazırlattırdığı “ Asfaltınız hayırlı olsun” yazılı pankart vatandaşların tepkisine neden oluyor.

 

Konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan vatandaşlar, karayollarının sergilediği bu davranışın son derece yanlış olduğunu söyleyerek, kazaların ardından herhangi bir açıklama yapmayan Karayolları Bölge Müdürlüğünün, çalışmaların tamamlanmasının ardından vatandaşlara hayırlı olmasını dilemelerine de haklarının olmadığını iddia ettiler.

 

Ayrıca vatandaşlar konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “ Konya Adana Karayolunda gerçekleştirilen yol çalışmaları kimi zaman ağır yaralanmalara kimi zaman ise ölümlü kazalara neden oldu. Kazaların ardından tek bir yetkili çıkarak bizlere doyurucu bir açıklama yapmadı. Çalışmaların ardından kalkmışlar bize hayırlı olsun dileklerinde bulunuyorlar. Ölümlü ve yaralamalı trafik kazaları varken sizler neredeydiniz?” diyerek tepkilerini dile getirdiler..

Umut Yaygır-Memleket/Yeni Ereğli

14.12.2011

Bu haber 1511 kez okundu
 
  Bu Habere Toplam 0 yorum yapıldı..
 
Anadolu Ereğli Bilinmeyenler
ereğli istatistikler
4 193
437512 317

Untitled Document
Harita Üzerinde Ereğli
Milli İşletim Sistemimiz