ereğli-konya ya da anadolu ereğli
  Anasayfa Tarihçe Köyler Ekonomi Tarihi Yerler Coğrafya Kültür Eğitim Sağlık Yöresel Yemek
 
Ereli Firma Rehberi
Ereli Nbeti Eczaneler
Ereli Deyimleri ve Ereli Szl

HZ MEVLANA HELVA ETKİNLİĞİNDE ANILDI
    

Ereğli Pirömer Mahallesi Eski Kasaphane Caddesinde düzenlenen helva gününe Ereğli Kaymakamı Hasan Bağcı, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü Yasin Şimşek, Ereğli İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri,  Konya Selçuklu Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serdar Göktaş, Eğitim Bir-Sen Ereğli temsilcisi İlhan Yılmaz,  Kutören Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Kazım Akkaş ve dernek yönetimi, Ereğli'de faaliyet gösteren oda başkanları, Ereğli'ye bağlı belde belediye başkanları ve vatandaşlar katıldı. 

 

Dualarla başlayan helva dağıtımında bir konuşma yapan Ereğli Kaymakamı Hasan Bağcı; ''Hz. Mevlana, hoşgörü ve sevginin sembolü olmuştur. Bundan dolayı dünyadaki bütün milletler ve dinler tarafından benimsenmiştir'' dedi. 

 

Helva Gününü düzenleyen Özdemir Sarraf işletme sahibi Cuma Özdemir ise, konuşmasında şunlara yer verdi: ''Hz. Mevlana'nın 738. Vuslat Yıldönümünü anmak Ereğli'de bu yıl birincisini düzenlediğimiz helva günümüze katılanlara teşekkür ediyorum. Bu etkinliğimiz her yıl sürecek'' dedi. 

 

Umut Yaygır-Memleket/Yeni Ereğli

19.12.2011

Bu haber 1568 kez okundu
 
  Bu Habere Toplam 0 yorum yapıldı..
 
Anadolu Ereğli Bilinmeyenler
ereğli istatistikler
1 64
438123 100

Untitled Document
Harita Üzerinde Ereğli
Milli İşletim Sistemimiz