ereğli-konya ya da anadolu ereğli
  Anasayfa Tarihçe Köyler Ekonomi Tarihi Yerler Coğrafya Kültür Eğitim Sağlık Yöresel Yemek
 
Ereli Firma Rehberi
Ereli Nbeti Eczaneler
Ereli Deyimleri ve Ereli Szl

GENÇLİK VE SPOR MÜDÜRLÜĞÜ SPOR MÜSABAKALARI DEVAM EDİYOR
    

Kross Atletizm müsabakalarının gerçekleştirilmesinin ardından Ereğli Gençlik ve Spor Müdürlüğü organizasyonu ile düzenlenen farklı branşlarda ki spor müsabakaları aralıksız sürüyor.  Önceki hafta farklı kategorilerde düzenlenen Kross Atletizm Müsabakalarının tamamlanmasının ardından bu kez de Okul Spor Faaliyetleri kapsamında Yıldızlar ve Gençler Futbol Müsabakaları, Yıldızlar ve Küçükler Masa Tenisi Müsabakaları, Yıldızlar, Gençler ve Küçükler Voleybol Müsabakaları başladı. Farklı kategorilerde düzenlenen bu müsabakalarda ilçe birinciliği başarısını elde eden takımlar Ereğli’yi il bazında Konya’da temsil edecek.

 

Konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Ereğli Gençlik ve Spor Müdürü Bülent Özgüven, okulların katılımının ve spora ilgilerinin kendilerini mutlu ettiğini söyleyerek, sportif faaliyetlerinin geliştirilmesi için okul sporlarına büyük önem verilmesi gerektiğinin altını çizdi. Sportif faaliyetlerin geliştirilmesi noktasında Ereğli Gençlik ve Spor Müdürlüğü olarak üzerlerine düşen görevleri en iyi şekilde yapmaya çalıştıklarını ifade eden Özgüven, Ereğli’de sportif faaliyetleri arttırmak adına Atletizm, Voleybol ve Güreş branşlarında projeler üreterek, sporcu sayısını arttırıp sporcuları kulüpleştirmenin birincil hedefleri olduğunu vurguladı.

 

Ereğli Belediyesi ile bir takım görüşmelerin olduğunu da belirten Özgüven, Ereğli Belediyesi ile Gençlik ve Spor Müdürlüğü olarak Atletizm ve Güreş branşlarında takımlar oluşturma girişimlerinin olduğunu söyledi. Ayrıca Özgüven, önlerindeki perspektifte “ Ereğli Belediye Güreş Spor” gibi branşlarda takımlar kurmayı da planladıklarını belirterek, İl Gençlik ve Spor Müdürlüğünün projeler üretme ve tesis yapma noktasında desteklerini her an yanlarında hissettiklerini kaydetti.

 

Özgüven son olarak spor adına Gençlik ve Spor Müdürlüğüne desteklerini esirgemeyen başta Ereğli Kaymakamı Hasan Bağcı olmak üzere, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu’ya, Milli Eğitim Müdürü Yasin Şimşek’e, İl Gençlik ve Spor Müdürlüğüne, Ereğli Gençlik ve Spor Müdürlüğü çalışanlarına, Okul Müdürleri ve Beden Eğitimi Öğretmenlerine ve Ereğli halkına teşekkür ederek sözlerini sonlandırdı..

 

Umut Yaygır-Memleket/Yeni Ereğli

21.12.2011

Bu haber 1826 kez okundu
 
  Bu Habere Toplam 0 yorum yapıldı..
 
Anadolu Ereğli Bilinmeyenler
ereğli istatistikler
3 179
437498 317

Untitled Document
Harita Üzerinde Ereğli
Milli İşletim Sistemimiz