ereğli-konya ya da anadolu ereğli
  Anasayfa Tarihçe Köyler Ekonomi Tarihi Yerler Coğrafya Kültür Eğitim Sağlık Yöresel Yemek
 
Ereli Firma Rehberi
Ereli Nbeti Eczaneler
Ereli Deyimleri ve Ereli Szl

PAZAR ESNAFINDAN EREĞLİ BELEDİYESİNE TEPKİ!
    

Ereğli Belediyesi tarafından Ereğli’de kurulan semt pazarlarına bir yenisinin daha eklenmesi hususunda alınan karara Ereğli’de ki pazarcı esnafı büyük tepki gösteriyor. Eski Buğday Pazarına Kurulması planlanan Yeni Semt Pazarına şimdiden tepkiler büyüyor.

 

Geçtiğimiz günlerde Ereğli Belediyesi tarafından Ereğli’de Salı, Perşembe, Cumartesi ve Pazar günleri kurulan semt pazarlarına bir yenisinin daha eklenmesi hususunda alınan karar açıklanmış ve Buğday Pazarı bölgesine Çarşamba günleri kurulacak olan semt pazarı için yer kiralamak isteyenlerin Ereğli Belediyesine başvurmaları gerektiği bildirilmişti.

 

Söz konusu durumla ilgili olarak gazetemize özel açıklamalarda bulunan Pazarcı Esnafı durumdan şikâyetçi olduklarını bildirerek, Ereğli’nin dört pazarı zor kaldırdığını, beşincisinin kurulması ile birlikte işlerin daha da zayıflayacağını kaydettiler. Konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Pazarcı Esnafı Mehmet Özayaz, “ Ereğli’de Salı, Perşembe, Cumartesi ve Pazar günleri kurulan semt pazarlarına bir yenisinin daha ekleneceğini öğrendik. Bu durum pazarcı esnafı için içinden çıkılmaz bir durum olacak. Ereğli dört pazarı zaten kaldırmıyor. Beşincisini nasıl kaldıracak ki? Mevcut pazarlardan bir kaçının kaldırılması gerekirken birde Çarşamba Pazarı oluşturuyorlar. Bu durum Pazarcı Esnafının bitmesi anlamına gelir” şeklinde konuştu..

 

Umut Yaygır-Memleket/Yeni Ereğli

23.12.2011

Bu haber 1377 kez okundu
 
  Bu Habere Toplam 0 yorum yapıldı..
 
Anadolu Ereğli Bilinmeyenler
ereğli istatistikler
2 39
435984 103

Untitled Document
Harita Üzerinde Ereğli
Milli İşletim Sistemimiz