ereğli-konya ya da anadolu ereğli
  Anasayfa Tarihçe Köyler Ekonomi Tarihi Yerler Coğrafya Kültür Eğitim Sağlık Yöresel Yemek
 
Ereli Firma Rehberi
Ereli Nbeti Eczaneler
Ereli Deyimleri ve Ereli Szl

SONUNDA BUDA OLDU!
    

Ereğli merkezde bulunan ve özellikle ortaöğretim kurumları öğrencileri arasında sık sık meydana gelen gruplaşma ve kavga olayları, okul önlerinde bıçaklama olaylarına kadar tırmandı. Son olarak ise Ereğli Endüstri Meslek Lisesi’nde O.O. isimli öğrencinin bıçaklanması velileri çileden çıkardı. Bıçaklama olayına karışan şahıs ise Ereğli Emniyet Ekipleri tarafından kısa sürede yakalandı. Yine bugün öğle saatlerinde Ereğli’de bir dershane önünde meydana gelen öğrenci kavgası, dershane çevresindeki esnafı çileden çıkardı.

 

Öğrenciler arasında oluşan gruplaşmalar ve bu gruplar arasındaki kavgaların bıçaklı kavgaya dönüşmesinden tedirgin olduklarını ve önlem alınması gerektiğini belirten aileler ise, suç aleti niteliğindeki bıçakların açık yerlerde serbestçe satılmasına karşı olduklarını kaydettiler.

 

Okullarda meydana gelen kavga olaylarının genelde basit sebeplerden kaynaklandığını belirten bazı öğrenciler ise, “İki öğrenci arasındaki küçük tartışmalar, dışarıdan çağırılan başka arkadaş ve akrabaların işe karışması ile büyük kavgalara dönüşüyor” dediler.

 

Ereğlili vatandaşlar, okullarda meydana gelen ve tehlikeli bir seyir izleyen kavga olaylarının kendilerinde tedirginlik yarattığını kaydettiler ve “Çocuklarımızı okula gönderirken korkmaya başladık. Okulda iki arkadaş arasındaki küçük münakaşalara dışarıdan müdahale ediliyor ve olayın şekli değişiyor. Dışarıdan müdahil olan kişiler ise bulunamıyor veya bulunsa da cezalandırılmıyor. Bu şekilde devam ettiği sürece Ereğli’de öğrenciler arasında kavgalar daha da büyüyecek. Biz çocuklarımızı okula mı gönderiyoruz yoksa savaşa mı? Milli Eğitim Yetkililerinin bu duruma önlem almaları gerekiyor” dediler.

 

Umut Yaygır-Memleket/Yeni Ereğli

26.12.2011

Bu haber 1767 kez okundu
 
  Bu Habere Toplam 0 yorum yapıldı..
 
Anadolu Ereğli Bilinmeyenler
ereğli istatistikler
1 30
435975 103

Untitled Document
Harita Üzerinde Ereğli
Milli İşletim Sistemimiz