ereğli-konya ya da anadolu ereğli
  Anasayfa Tarihçe Köyler Ekonomi Tarihi Yerler Coğrafya Kültür Eğitim Sağlık Yöresel Yemek
 
Ereli Firma Rehberi
Ereli Nbeti Eczaneler
Ereli Deyimleri ve Ereli Szl

ALADAĞ: AKİF MİLLETİMİZİN SESİ OLMUŞTUR
    

Aladağ yaptığı yazılı açıklamada şunlara yer verdi: “Her zaman gururla söylediğimiz, her satırında ulusal birlik, özgürlük ve tam bağımsız Türkiye idealimizi en güçlü biçimde yansıtan İstiklal Marşımızın büyük şairi Mehmet Akif Ersoy’u ölümünün 75. Yılında saygı ve rahmetle anıyoruz. İstiklal Marşımız, yurdumuzun işgal edilmesi sonrası, Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’da başlattığı kurtuluş direnişimizin en temel simgelerinden biridir.

 

Çok zorlu koşulların kıskacında kalan ulusumuzun kurtuluş inancını, özgürlük tutkusunu olağanüstü bir biçimde anlatan dizelerde inanılmaz bir ruh vardır. Hissedilerek, özümsenerek yazılan her dizenin anlatım gücü, gerçekten inanılmazdır. Ulusumuzun her bireyi, bu dizelerde kendinden bir şeyler bulur. Böylesi güçlü bir şiiri bizlere armağan eden Mehmet Akif, ulusumuzun yetiştirdiği çok önemli şairlerimizden biridir.

 

İstiklal Marşı ile, Çanakkale Şehitlerine şiiri ile her zaman içimizde yaşayacak Mehmet Akif Ersoy’u ölümünün 75. Yılında saygıyla rahmetle anıyorum” şeklinde konuştu..

 

Umut Yaygır-Memleket/Yeni Ereğli

28.12.2011

Bu haber 1501 kez okundu
 
  Bu Habere Toplam 0 yorum yapıldı..
 
Anadolu Ereğli Bilinmeyenler
ereğli istatistikler
2 38
438097 100

Untitled Document
Harita Üzerinde Ereğli
Milli İşletim Sistemimiz