ereğli-konya ya da anadolu ereğli
  Anasayfa Tarihçe Köyler Ekonomi Tarihi Yerler Coğrafya Kültür Eğitim Sağlık Yöresel Yemek
 
Ereli Firma Rehberi
Ereli Nbeti Eczaneler
Ereli Deyimleri ve Ereli Szl

EĞİTİM BİR-SEN YENİ BİR BİNADA YEPYENİ HİZMETLERLE
    

Tuvana İşhanı içerisindeki mevcut hizmet binasının yan tarafında bir binayı sendika mülkiyetine alarak buraya taşınan Eğitim Bir-Sen Ereğli temsilciliğinin yeni binasının açılışı törenle gerçekleştirildi. Açılışa Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yardımcısı Halil Etyemez, Eğitim Bir-Sen Konya Şube Başkanı Latif Selvi, Ereğli Kaymakamı Hasan Bağcı ve Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü Yasin Şimşek de katıldı.

 

Açılışta bir konuşma yapan Eğitim Bir-Sen Ereğli temsilcisi İlhan Yılmaz, yeni binalarının eğitim alanındaki hizmete daha olumlu yansıyacağını kaydettiği açıklamasında, “Sendikamızın mülkiyetine kazandırdığımız yeni binamızın açılışına katılan Bakan Yardımcımız Sayın Halil Etyemez’e, Sendikamız Konya İl Temsilcisi Sayın Latif Selvi’ye, Kaymakamımız Sayın Hasan Bağcı’ya ve Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yasin Şimşek ile öğretmenlerimize teşekkür ederim” dedi.

 

Eğitim Bir-Sen Konya Şube Başkanı Latif Selvi ise, konuşmasında sendikacılığın önemine değindi ve Türkiye’nin en büyük sendikası olan Memur-Sen’in bir kolu olan Eğitim Bir-Sen’in yeni binasının açılışı için geldiğimiz Ereğli’de, Ereğli temsilcimiz İlhan Bey’in fedakâr çalışmalarını görmüş olduk. Bizler, Eğitim Bir-Sen olarak 4688 sayılı yasada yapılacak değişikliklerin hızlandırılmasını istiyoruz. Ve yapılacak bir değişiklikte Memur-Sen’in görüşlerinin de mutlaka dikkate alınmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

 

Ereğli Kaymakamı Hasan Bağcı, açılışta gerçekleştirdiği konuşmada şunlara yer verdi: “Demokrasimizin vazgeçilmezlerinden olan sivil toplum örgütlerinin en etkilisi olan Memur-Sen’in bir kolu olan Eğitim Bir-Sen’in yeni binasının tüm eğitim camiasına hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Halil Etyemez ise, konuşmasında 4688 sayılı yasada yapılacak düzenlemelerde tüm konfederasyonların görüşlerinin alındığını kaydetti ve “''Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı olarak 4688 sayılı Sendikalar Yasası da şu anda önemli bir gündem maddesi. Kamu çalışanları bu yasa ile ilgili yeni bir düzenleme bekliyor. 12 Eylül referandumu sonrasında memurlarla ilgili sendikal hayatta bazı değişiklikler yapıldı. Bir sözleşme hakkı verildi. Artık toplu sözleşme imzalanacak. ve Memurların maaş zamları ile özlük hakları bu yasa ile belirlenecek” dedi..

 

Umut Yaygır-Memleket/Yeni Ereğli

03.01.2012

Bu haber 1522 kez okundu
 
  Bu Habere Toplam 0 yorum yapıldı..
 
Anadolu Ereğli Bilinmeyenler
ereğli istatistikler
2 103
435945 90

Untitled Document
Harita Üzerinde Ereğli
Milli İşletim Sistemimiz