ereğli-konya ya da anadolu ereğli
  Anasayfa Tarihçe Köyler Ekonomi Tarihi Yerler Coğrafya Kültür Eğitim Sağlık Yöresel Yemek
 
Ereli Firma Rehberi
Ereli Nbeti Eczaneler
Ereli Deyimleri ve Ereli Szl

ESNAF SELAMI İLE DOLANDIRICILIK YAPIYORLAR!
    

Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis Büro Amirliğinin özverili çalışmalarına rağmen henüz dolandırıcılığa karşı yeterli bilincin oluşmaması, Ereğli’de duyanları hayrete düşürecek olaylar meydana getiriyor.

 

Edinilen bilgilere göre Ereğli’de telefon tamirciliği ile uğraşan Yiğit İletişim isminde bir işyerine gelen 18 yaşlarında bir genç işyeri sahibi Bilal Yiğit’e başka bir esnafın ismini vererek telefon istediğini söyledi. Durumu araştırmadan telefonu şahsa veren işyeri sahibi Bilal Yiğit, belli bir süre sonra ismi verilen esnafı arayarak böyle bir durumun olup olmadığını sordu. Kendisinin telefon istemediğini bildiren esnaftan durumu öğrenen Yiğit, dolandırıldığını anlayarak durumu emniyet güçlerine bildirdi.

 

Konu ile ilgili olarak gazetemize açıklamalarda bulunan Bilal Yiğit, böyle bir durumun ilk kez kendi başına gelmediğini, diğer telefoncu arkadaşlarının da böyle durumlar yaşadığını öğrendiğini kaydetti. Telefonunun kendileri için fazla bir önem arz etmediğini söyleyen Yiğit, amaçlarının Ereğli’de bu işlerle faaliyet gösteren bir çete varsa araştırılarak çökertilmesi olduğunu kaydetti.          

 

Umut Yaygır-Memleket/Yeni Ereğli

04.01.2012

Bu haber 1486 kez okundu
 
  Bu Habere Toplam 0 yorum yapıldı..
 
Anadolu Ereğli Bilinmeyenler
ereğli istatistikler
1 78
435830 80

Untitled Document
Harita Üzerinde Ereğli
Milli İşletim Sistemimiz