ereğli-konya ya da anadolu ereğli
  Anasayfa Tarihçe Köyler Ekonomi Tarihi Yerler Coğrafya Kültür Eğitim Sağlık Yöresel Yemek
 
Ereli Firma Rehberi
Ereli Nbeti Eczaneler
Ereli Deyimleri ve Ereli Szl

VEKİL ZORLU EREĞLİ GÜNDEMİNİ DEĞERLENDİRDİ
    

Vekil Zorlu gerçekleştirdiği basın açıklamasında Karapınar İlçe Teşkilatı kongresi ile ilgili olarak açıklamalarda bulunarak, Karapınar İlçe Teşkilatı kongresinin birlik ve beraberlik içerisinde geçtiğini söyledi. Zorlu, seçime mevcut adayların dışında genel merkezin belirlediği bir adayla tek liste halinde çıkıldığını ve genel merkezin belirlediği aday etrafında ise diğer adayların birleştiğini kaydetti.

 

Ereğli İlçe Teşkilatı Kongresinin 4 Şubat tarihinde yapılacağının kesinleştiğini de ifade eden Zorlu, Ereğli’de de tek liste halinde seçime gidebileceğini belirterek, mevcut adayların bugün İl Teşkilatı ile görüşmeye gideceğini ifade etti.

 

HERHANGİ BİR BAŞKAN ADAYIM YOK (alt başlık)

 

AK Parti Ereğli İlçe Teşkilatı Kongresine sayılı günler kala Vekil Zorlu’nun da istediği bir aday olduğu ve o aday etrafında diğer adayların birleştirilmesi noktasında bir takım çalışmalar içerisinde bulunduğu söylentilerine Vekil Zorlu son noktası koydu. Zorlu yaptığı açıklamada “ Ereğli İlçe Teşkilatımız için benim belirlediğim ve etrafında birleş ilmesini istediğim herhangi bir aday yok” dedi.

 

BENİM NE İŞÇİ ALDIRMA NEDE ÇIKARTTIRMA YETKİM YOK (alt başlık)

 

Ereğli’de son günlerde yaşanan spekülasyonlar hakkında da açıklamalarda bulunan Zorlu, Kredi Yurtlar Kurumu ve Ereğli Devlet Hastanesinden çıkarılan işçiler noktasında bir takım açıklamalarda bulundu.

 

Son günlerde Ereğli gündemini oluşturan Kredi Yurtlar Kurumu ve Ereğli Devlet Hastanesinden çıkarılan işçiler noktasında bir takım bilgiler veren Vekil Zorlu, kendisinin ne işçi aldırma nede çıkarttırma gibi bir girişimlerinin ve yetkilerinin olmadığını ifade ederek, “ Ben sadece Ereğli Devlet Hastanesi Başhekimine işe alınan işçilerin alındıkları pozisyonlarda istihdam edilmesini söyledim. Temizlik işçileri temizlik kadrosunda, veri kontrol işçileri veri kontrol kadrosunda. Hastaneden çıkarılan işçilerin çıkarılması noktasında herhangi bir girişimimiz olmadı, olmazda” dedi.

 

Yeni taşeron firma tarafından 10 işçinin çıkarıldığını da sözlerine ekleyen Zorlu, çıkarılan 10 işçiden 5’inin emeklisinin gelmesinden dolayı, diğer beş kişiden 3’ünün verilen kadroyu beğenmemesi ve diğer ikisinin ise şirket sözleşmesini imzalamamak istemesinden dolayı işten çıkarıldıklarını kaydetti.

 

YENİ HASTANENİN TEMELİ BU AY ATILIYOR (alt başlık)

 

Vekil Zorlu gerçekleştirdiği basın toplantısında son olarak Ereğli’ye kazandırılacak olan 200 yataklı devlet hastanesinin temel atma töreni hakkında da açıklamalarda bulundu.

 

Geçtiğimiz günlerde yüklenici firmanın sahibi ile bir arada olduklarını söyleyen Zorlu, 200 yataklı Devlet Hastanesinin temelinin bu ay içerisinde atılmasının planlandığını belirterek,  500 iş gününde tamamlanacağını kaydetti. Vekil Zorlu son olarak söz konusu hastane için 30-30 Milyon TL harcanacağını belirterek sözlerini sonlandırdı..

 

Umut Yaygır-Memleket/Yeni Ereğli

09.01.2012

Bu haber 1623 kez okundu
 
  Bu Habere Toplam 0 yorum yapıldı..
 
Anadolu Ereğli Bilinmeyenler
ereğli istatistikler
3 97
435939 90

Untitled Document
Harita Üzerinde Ereğli
Milli İşletim Sistemimiz