ereğli-konya ya da anadolu ereğli
  Anasayfa Tarihçe Köyler Ekonomi Tarihi Yerler Coğrafya Kültür Eğitim Sağlık Yöresel Yemek
 
Ereli Firma Rehberi
Ereli Nbeti Eczaneler
Ereli Deyimleri ve Ereli Szl

CHP İLÇE TEŞKİLATINDAN FEZLEKE AÇIKLAMASI
    

CHP Ereğli İlçe Teşkilatında düzenlenen toplantıda Kılıçdaroğlu ile ilgili olarak hazırlanması istenen fezlekeye tepki gösterilirken, Ereğli gündemi ile ilgili konulara değinildi. Toplantıda, taşeron sistem de eleştirildi ve Ereğli Devlet hastanesinde taşeron firma ile işçiler arasında yaşanan sorunlar da eleştirildi.

 

CHP Ereğli İlçe Teşkilatı Başkanı Fatih San, toplantıda yaptığı açıklamada şunlara yer verdi: “CHP’liler bugün iktidarın alternatifi durumunda olan ana muhalefet partisi lideri hakkında Silivri savcısının hazırladığı fezlekesi ile karşı karşıyayız. Hukukun siyasallaşmasının ve ülkenin hızla bir korku imparatorluğuna, tek parti faşizmine doğru hızla yol aldığını görüyoruz. Bu gidiş çok tehlikelidir. Bu özel yetkili mahkemeler kimin eseridir? Demokrasiyle, hukukla, insan haklarıyla ve uluslar arası hukukla ne kadar bağdaşır.

Demokrasi de olmazsa olmazı yasama yürütme yargı birde dördüncü güç bağımsız basındır. Basının susturulduğu konuşanların hapse tıkıldığı bir zaman diliminde yaşıyoruz. Dünyada ve ülkemizde önemli gelişmelerin, büyük değişimlerin yaşandığı bir yılı daha geride bıraktık” dedi.

 

-İlker Başbuğ’un Tutuklanmasına tepki- (alt başlık)

 

Fatih San, eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’un tutuklanmasına da üstü kapalı değindi ve “Ülkenin gazetecileri terör örgütü üyesi, Ülkenin öğrencileri terör örgütü üyesi, Ülkenin üniversite rektörleri terör örgütü üyesi, Ülkenin profesörleri terör örgütü üyesi, Ülkenin askerleri komutanları terör örgütü üyesi, Ülkenin genelkurmay başkanı terör örgütü üyesi olmakla suçlanıyorsa o ülkeye ne denir?” dedi.

 

-Kılıçdaroğlu’nu Suçlamak 15 Milyon CHP’liyi Suçlamaktır”- (alt başlık)

 

Fatih San, Kılıçdaroğlu’na hazırlanması istenilen fezleke ile ilgili olarak açıklamasını şöyle sürdürdü: “Ülkenin genelkurmay başkanı terör örgütü lideri olmaktan delilleri karartmaktan ya da kaçma şüphesi olduğundan tutuklanıyor. Terör örgütü borazanları dışarıda cirit atıyor buna da ileri demokrasi diyorlar. Öyle bir demokrasi alın sizin olsun. Ülkenin ana muhalefet partisi genel başkanı görüşünü düşüncesini beyan edemeyecekse bunun adı olsa olsa ileri derece faşizanlıktır. Ülkenin generallerini, profesörlerini, gazetecilerini muhalif diye Silivri zindanlarında yıllarca hapiste tut. Bunu eleştiren sayın genel başkanımızı da suç kabul edip fezleke hazırla bunu da bağımsız yargının yaptığını gereğinin yapıldığından söz et. CHP genel başkanın sözü 15 milyon CHP linin sözüdür. CHP genel başkanını suçlamak 15 milyon CHP’liyi suçlamaktır. Binlerce Silivri toplama kampı yapmanız gerekmektedir. Bu davaların sonuçlanacağını beklemek dünyanın tersine döneceğini beklemek gibidir. Suçum hâlâ nedir diyen inim inim inleyen insanlara bir kulak verin. Vicdanlarınızın sızlamadığını biliyoruz ve görüyoruz.

 

-Ereğli Gündemi İle İlgili Konular- (alt başlık)

 

CHP Yönetimi, Ereğli gündemi ile ilgili olarak da açıklamalarda bulundular. Özellikle Ereğli Devlet Hastanesinde yaşanan işçi olayları ile ilgili olarak değerlendirmede bulunan parti yönetim kurulu üyesi Deniz Kurt, “taşeron yasası çıkarıyorsunuz, benim yapabileceğim bir şey yok, yasada boşluk var onu kullanıyorlar’ diyeceksiniz. Sonra da 10 yıllık emeğini hiçe sayarak emekliliğine bir yıl kalan bir insanı işten çıkaracaksınız. Olur mu böyle bir şey” dedi.

Kurt, Ereğli’de Zübük zihniyetin terk edilmesi gerektiğini de kaydettiği açıklamasında, “Ereğli’de oturduğu koltuktan kalkmama hastalığının bitirilmesi lazım. Bakın PANKOBİRLİK devleşmeye başlayalı 15 yıl oldu. Ereğli’nin PANKOBİRLİK açısından önemini biliyorsunuz? Peki, PANKOBİRLİK bugüne kadar Ereğli’ye ne yaptı? Bir çivi bile çakmadı” dedi.

 

Ereğli Şeker Fabrikasının özelleştirilmesi ile ilgili olarak da değerlendirmede bulunan ilçe başkanı Fatih San, “Şeker fabrikasının geri dönüşü yok. Çünkü blok halinde satılacaklar. En azından buradaki şeker fabrikasında, diğerlerinde olduğu gibi arsa rantı yok. Üretime devam edebilecek” şeklinde konuştu.

 

İvriz Suyunun özelleştirileceği ile ilgili söylentiye de değinen San, “Pozantı’daki Şeker Pınarı Fransızlara satıldı. Sıra şimdi suların özelleştirilmesine geldi” dedi.

 

Umut Yaygır-Memleket/Yeni Ereğli

12.01.2012

Bu haber 1700 kez okundu
 
  Bu Habere Toplam 0 yorum yapıldı..
 
Anadolu Ereğli Bilinmeyenler
ereğli istatistikler
5 237
437556 317

Untitled Document
Harita Üzerinde Ereğli
Milli İşletim Sistemimiz