ereğli-konya ya da anadolu ereğli
  Anasayfa Tarihçe Köyler Ekonomi Tarihi Yerler Coğrafya Kültür Eğitim Sağlık Yöresel Yemek
 
Ereli Firma Rehberi
Ereli Nbeti Eczaneler
Ereli Deyimleri ve Ereli Szl

GÜLEN: MEDYA KESKİN BİR BIÇAK GİBİDİR
    

“ Türkiye’de Medyanın Önemi”  isimli Konferans için Ereğli’ye gelen Samanyolu Haber TV ve Samanyolu TV Ana Haber Bülteni Sunucusu Kemal Gülen, Gazetemiz Muhabiri Umut Yaygır ve ERT TV Haber Müdürü Emrah Çakıcı ile yaptığı röportajda, Türkiye’de Medyanın önemine dair özel açıklamalarda bulundu. Gülen, Medyayı keskin bir bıçağa benzeterek, o bıçağı kullananın çok önemli olduğunu kaydetti.

 

Konferans öncesinde gazetemize özel açıklamalarda bulunan Gülen, Medyanın etkileme ve Kamuoyu oluşturma gibi önemli özelliklerinin olduğunu belirterek, oluşan Kamuoyu ile Medyanın işbirliği içinde olması durumunda ortaya güzel meyvelerin çıkabileceğini ifade etti.

 

Medya ile halkın ortak ilişkileri durumunda Ekonomide, Siyaside ve Kültürde farklı etkileşimlerin olacağını belirten Gülen, Medyanın ailede, çocukların eğitiminde, tarihin algılanması ve anlaşılmasında ve siyasi anlayışta önemli rolünün olduğuna değindi.

 

Medyanın her zaman Yasama, Yürütme ve Yargıdan sonra dördüncü kuvvet olarak bilinmesine de değinen Gülen, “ Medya Yasama, Yürütme ve Yargıdan sonra dördüncü kuvvet olarak bilinir. Fakat bazen kontrolü kaçırınca Yasama, Yürütme ve Yargının da önüne geçerek birinci kuvvet halini alır” dedi.

 

Gerçekleştirilen görüşmede Medya ile halkın işbirliği içerisinde olması gerektiğine sürekli değinen Gülen, Yazılı ve Görsel Medyanın her zaman halkın desteğine ihtiyacı olduğunu söyleyerek,  Medyanın halkın desteğini aldığı sürece demokratikleşme sürecine de, iç ve dış politikaların üretilmesine katkı sağlayacağını kaydetti.

 

Umut Yaygır-Memleket/Yeni Ereğli

16.01.2012

Bu haber 1426 kez okundu
 
  Bu Habere Toplam 0 yorum yapıldı..
 
Anadolu Ereğli Bilinmeyenler
ereğli istatistikler
5 103
435945 90

Untitled Document
Harita Üzerinde Ereğli
Milli İşletim Sistemimiz