ereğli-konya ya da anadolu ereğli
  Anasayfa Tarihçe Köyler Ekonomi Tarihi Yerler Coğrafya Kültür Eğitim Sağlık Yöresel Yemek
 
Ereli Firma Rehberi
Ereli Nbeti Eczaneler
Ereli Deyimleri ve Ereli Szl

KIŞ GÜNÜ AÇIK HAVADA YÜZDÜLER
    

Ereğli’yi Türkiye’nin her yerinde başarıyla temsil eden Ereğli Dağcılık ve Tenis Kulübü (ERDAK) bu kez Kayserinin Bünyan ilçesinde düzenlenen 1. Yüzme Şenliği’ne katıldı. ERDAK üyeleri de diğer bölgelerden gelen katılımcılar gibi soğuk havaya aldırmadan açık havada yüzmenin keyfini yaşadılar.

 

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan ERDAK Başkanı Metin Helimoğlu, Mustafa Kılıçaslan'ın daveti üzerine 14–15 Ocak 2012 tarihlerinde düzenlenen Bünyan 1. Yüzme Şenliğine 4 kişilik bir ekiple katıldıklarını söyledi. Türkiye'nin değişik coğrafyalarından gelen katılımcılarla Bünyan'da buluştuklarını belirten Helimoğlu, etkinlikle ilgili şu bilgileri verdi:

 

“Cumartesi günü Bünyan'a geçmeden önce Kayseri'de Ali Dağı Yeraltı Şehri'ni gezdik. Çok ilginç bir yerdi. Derinkuyu'ya benziyordu. Daha sonra Bünyan'a geçtik. Orada dostlarla sazlı, sözlü çok eğlenceli bir gecenin sonunda yattık. Sabahleyin Belediye Sosyal Tesislerinde topluca yapılan kahvaltının ardından 13 km'lik güzel bir parkurda dere boyunca yürüyüş yaptık. Bu yürüyüş Yüzme Şenliği'nin düzenlendiği Pınarbaşı Mevkii’ne kadar sürdü. Burada şortlar, mayolar giyildi ve su kaynağının bulunduğu havuza daldık. Bu kaynakta suyun sıcaklığı yaz-kış hep 17 dereceymiş. Suda çok eğlenceli ve keyifli dakikalar geçirdik. Atlama, yüzme ve dalış yarışmaları düzenlendi. Şenliğin sonunda başarılı sporcular ödüllendirildi. Bünyan Belediyesi tarafından tüm katılımcılara Katılım Belgelerinin yanı sıra kuru fasulye ve pilav ikramı yapıldı. Güler yüzlü, konuksever Bünyan Belediye Başkanının şahsında bu Şenliğin düzenlenmesinde emeği geçenleri kutluyoruz. Ayrıca dostumuz, arkadaşımız Mustafa Kılıçaslan'a da buradan selamlar, saygılar. Kayseri ve civarına düzenlediğimiz etkinliklerde bize her zaman sıcacık yüreğini açan sevgili dostum Veli Canpolat'a da teşekkürler, saygılar.”

 

Umut Yaygır-Memleket/Yeni Ereğli

17.01.2012

Bu haber 1393 kez okundu
 
  Bu Habere Toplam 0 yorum yapıldı..
 
Anadolu Ereğli Bilinmeyenler
ereğli istatistikler
1 64
438123 100

Untitled Document
Harita Üzerinde Ereğli
Milli İşletim Sistemimiz