ereğli-konya ya da anadolu ereğli
  Anasayfa Tarihçe Köyler Ekonomi Tarihi Yerler Coğrafya Kültür Eğitim Sağlık Yöresel Yemek
 
Ereli Firma Rehberi
Ereli Nbeti Eczaneler
Ereli Deyimleri ve Ereli Szl

NAKİL BULUNDU PARA YOK!
    

Ereğli Bayan voleybol spor alt yapısında oynayan ve Atletizmde Ereğli’ye Türkiye üçüncülüğü gibi büyük bir başarı kazandıran Durdane, bundan beş yıl önce ayağındaki menüsküs yırtılmasından dolayı Tarsus Ömer Sayar hastanesinde ameliyat olmuş, fakat yapılan bir yanlış operasyon ile tüm menüsküsleri alınmıştı.

 

Bunun üzerine yapılan tüm incelemeler sonucunda tek kurtuluşunun menüsküs nakli olduğu öğrenilen Durdane’nin ihtiyacı olan menüsküsün Amerika’da bir kadavrada bulunduğu, fakat ailenin maddi imkânsızlıklarından dolayı kadavradan alınan nakli Türkiye’ye getiremediği kaydedildi.

 

Konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan genç sporcu Durdane Kökbudak, tüm büyüklerinden kendisine yardım etmelerini isteyerek biran önce spor hayatına yeniden dönmek istediğini ifade etti.

 

Kızının eski sağlığına kavuşmasının büyük bir heyecanla beklediklerini belirten anne Havva Kökbudak ise, yaklaşık bir buçuk yıldır aranan naklin Amerika’da bir kadavradan bulunduğunu, fakat menüsküsün Türkiye’ye getirilmesi için 25 bin dolara ihtiyaç olduğunu söyledi. Türkiye’de ki zenginlerden ve siyasilerden naklin Türkiye’ye getirilmesi noktasında yardım isteyen anne Havva Kökbudak, “ Kızımın biran önce sağlığına kavuşmasını istiyorum. Maddi imkânlarımız kısıtlı. Naklin getirilmesi için Türkiye’de ki büyüklerimizden yardım bekliyoruz. Türkiye’de ki hastane masraflarını borç harç biz karşılamaya razıyız. Lütfen kızıma yardım elinizi uzatın” dedi.

 

UMUTLU BEKLEYİŞ PROSEDÜR ENGELİNE TAKILMIŞTI

 

Geçirdiği yanlış ameliyat sonrasında menüsküs nakli arayışına giren aile Türkiye’de nakli parasız bulmuş, fakat nakil işlemleri prosedür engeline takılmıştı.

 

Galatasaray yıldız voleybol takımında oynayan Ayşe Himmetoğlu’nun ölümünün ardından Himmetoğlu’nun ailesi organ bağışında bulunacağını duyurmuş ve menüsküslerin genç sporcu Durdane’ye verilmesine karar vermişti. Fakat Türkiye’de böyle bir naklin daha önce gerçekleştirilmemiş olması, genç sporcu Durdane’nin tüm umutlarını yıkmıştı.

 

Şimdi ise genç sporcu Durdane’nin tek umudu gerekli paranın bulunması durumunda Amerika’dan getirilecek menüsküste..

 

Umut Yaygır-Memleket/Yeni Ereğli

17.01.2012

Bu haber 1502 kez okundu
 
  Bu Habere Toplam 0 yorum yapıldı..
 
Anadolu Ereğli Bilinmeyenler
ereğli istatistikler
1 67
438026 269

Untitled Document
Harita Üzerinde Ereğli
Milli İşletim Sistemimiz