ereğli-konya ya da anadolu ereğli
  Anasayfa Tarihçe Köyler Ekonomi Tarihi Yerler Coğrafya Kültür Eğitim Sağlık Yöresel Yemek
 
Ereli Firma Rehberi
Ereli Nbeti Eczaneler
Ereli Deyimleri ve Ereli Szl

EREĞLİ’DE 32 BİN ÖĞRENCİDE KARNE HEYECANI
    

Konu ile ilgili olarak İlçe Milli Eğitim Müdürü Yasin Şimşek yaptığı yazılı açıklamada şunlara yer verdi: “2011–2012 eğitim öğretim yılının Yarıyıl tatili 23 Ocak–3 Şubat tarihleri arasında yapılacak olup, öğrenciler ve öğretmenler yaklaşık 2 hafta tatil yapacaklardır. İlçemizde Okula bu yıl başlayan 2256 ilköğretim 1. Sınıf öğrencisi ilk kez karne alacaklardır.

 

Ereğli genelinde toplam 91 okul ve kurumda görev yapan 1800 öğretmenimiz ve 32000 öğrencimizle birlikte 2011 / 2012 Eğitim-Öğretim Yılının 1. Dönemini başarıyla tamamlamış bulunuyoruz.

 Değerli anne babalar,  çocuklarımız hayatımızdaki en değerli varlıklarımızdır. Onların başarıları ile gururlanır, başarısızlıkları ile üzülürüz. Başarılı çocuklarımızı mutlaka takdir etmeli ve mümkünse uygun bir şekilde ödüllendirmeliyiz.

Eğer çocuğumuz başarısız bir karne getirmişse olumsuz tepkiler vermeden çocuğun başarısızlık nedenleri üzerinde duralım. Çocuğumuza kesinlikle sözlü veya fiziksel şiddet kullanmayalım. Bu tür tutumlar çocukta başarıyı arttırmayacağı gibi, kişiliğinde çok ciddi problemlere yol açabilir. Mutlaka çocuğu başarısızlığa iten nedenleri araştırmalıyız. Bu nedenleri ortadan kaldırmadıkça başarı için zorlamanın bir anlamı yoktur. Bunun için 2. dönemin başında öğretmenler ile işbirliğine gidilerek gerekli önlemleri almalıyız.             Çocuklarımızı kesinlikle başarısız ve tembel olarak etiketlemeyelim. Çocuğunuzu başkalarıyla kıyaslamayın çünkü her çocuğun kişiliği, yetenekleri ve özellikleri biri birinden farklıdır. Kıyaslayarak ve aşağılayarak başarıyı artıramazsınız. Aksine çocuğun kendini değersiz ve işe yaramaz olarak değerlendirmesine neden olursunuz.  Anne-babalar  bu karnenin, çocuklarının sadece bu yılın 1. dönemine ait bir gösterge olduğunu,  tüm kişilik ve yeteneklerinin göstergesi olmadığını, ayrıca karnedeki başarı ya da başarısızlıkta kendilerinin de pay sahibi olduğunu unutmamalıdırlar.

 

Karnede çocuğunuzun başarılı olduğu alanlarını görüp takdir edin. Çocuklarımıza vereceğimiz mesajlar ve destekleyici tavırlarla çocuğun hem kendini güvenli ve değerli hissetmesini, hem de tatilini daha huzurlu ve verimli geçirmesini sağlayabiliriz. Tatilin dinlenme ihtiyacına yönelik verildiği göz ardı edilmemeli ve bunun  için gerekli fırsat verilmelidir. Çünkü 6 Şubat 2012 de başlayacak İkinci dönem, ilköğretim ikinci kademe öğrencileri ile lise son sınıf öğrencileri için sınav heyecanıyla geçecek.       

 

Yoğun ve fedakârca çalışarak 1. Dönemi başarıyla tamamlayan öğretmen ve öğrencilerimize, aileleriyle birlikte sağlık ve huzur içerisinde bir tatil geçirmelerini diliyor, öğrencilerimizin iyi yetiştirilmesinde emeği geçen tüm yönetici, öğretmen, personel ve öğrenci velilerimizi kutlayarak teşekkür ediyorum.”     

 

                                                                                                                              

20.01.2012

Bu haber 1340 kez okundu
 
  Bu Habere Toplam 0 yorum yapıldı..
 
Anadolu Ereğli Bilinmeyenler
ereğli istatistikler
2 97
435939 90

Untitled Document
Harita Üzerinde Ereğli
Milli İşletim Sistemimiz