ereğli-konya ya da anadolu ereğli
  Anasayfa Tarihçe Köyler Ekonomi Tarihi Yerler Coğrafya Kültür Eğitim Sağlık Yöresel Yemek
 
Ereli Firma Rehberi
Ereli Nbeti Eczaneler
Ereli Deyimleri ve Ereli Szl

ÜMMÜHANİ YÜKSEKÖĞRENİM ERKEK YURDUNUN TEMELİ ATILDI
    

Sabah Eğitim A.Ş tarafından Toroslar Mahallesi Ereğli Eğitim Fakültesi Kampus alanı yakınına yapılan yurdun temel atma törenine Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, Kamu Kurum ve Kuruluş Amirleri, Ereğlili İşadamlarından Hüseyin Yağcı, Kerim Koç ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Gerçekleştirilen temel atma töreninde kısa bir konuşma yapan Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, yapılan yatırımların en iyisinin eğitime yapılan yatırım olduğunu söyleyerek bu hususta Sabah Eğitim A.Ş’nin pastada ki payının büyük olduğunu kaydetti. Üniversitenin gelişme sahası içerisine yapılan bu yurdun çok yararlı bir yatırım olduğuna da değinen Oprukçu, yurdun yapımında yardımcı olan herkese teşekkür ederek sözlerini sonlandırdı.

 

Katılımcılar arasında bulunan İşadamı Hüseyin Yağcı ise Sabah Eğitim Kurumlarının eğitim noktasında Tüm Türkiye’ye olduğu gibi Ereğli’ye de büyük bir ivme kazandırdığını ifade ederek, tüm İslam coğrafyasında Türk Bayrağını dalgalandırıp, İstiklal Marşının okunmasına katkı sağladıkları için ayriyeten teşekkür etti.

 

Konuşmaların ardından Ereğli Ulu Camii İmamı Hasan Çınar’ın duasının son bulması ile birlikte Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, İşadamı Hüseyin Yağcı ve İşadamı Mehmet Koç butona basarak temel atma törenini gerçekleştirdiler.

 

Tören verilen ikramın ardından son buldu..      

 

Umut Yaygır-Memleket/Yeni Ereğli

27.01.2012

Bu haber 1608 kez okundu
 
  Bu Habere Toplam 0 yorum yapıldı..
 
Anadolu Ereğli Bilinmeyenler
ereğli istatistikler
3 37
435982 103

Untitled Document
Harita Üzerinde Ereğli
Milli İşletim Sistemimiz