ereğli-konya ya da anadolu ereğli
  Anasayfa Tarihçe Köyler Ekonomi Tarihi Yerler Coğrafya Kültür Eğitim Sağlık Yöresel Yemek
 
Ereli Firma Rehberi
Ereli Nbeti Eczaneler
Ereli Deyimleri ve Ereli Szl

MHP’DE YENİ BAŞKAN İRFAN AKSOY
    

MHP Ereğli İlçe Teşkilatı, 16. kongresini Ereğli Kültür Merkezinde gerçekleştirdi. İki adayın yarıştığı kongreye MHP Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, MHP Konya İl Başkanı Ali Yücel, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, Halkapınar Belediye Başkanı Fatih Şentürk, Kutören, Belkaya ve Aziziye Belde Belediye Başkanları, Seydişehir İlçe Belediye Başkanı Abdülkadir Çat ve delegeler katıldı.

Kongrede divanın oluşturulmasının ardından Saygı Duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı Okundu. Takibinde ise mali raporlar ile faaliyet raporu okundu. Raporların ardından konuşmalara geçildi. İlk konuşmayı İlçe Başkan adaylarından Rasim Özsüllü yaptı. Özsüllü, partinin tabanından gelen isteklerle ilçe başkanlığına aday olduğunu açıkladığı konuşmasında İlçe Başkanlığının Hz. Ömer adaleti gerektiren bir sorumluluk olduğunu kaydetti.

 

İrfan Aksoy ise, konuşmasında, Devlet Bahçeli’nin fikirleri doğrultusunda başarılı olan bir belediyenin çalışmalarına destek vermek için ilçe başkanlığına aday olduğunu belirttiği konuşmasında “Ülkemizin ve ilçemizin içinde bulunduğu durumda yerelde kazandığımız başarıyı genel seçimlere de yansıtmak için buradayım” dedi.

Adayların ardından Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu bir konuşma yaptı. Çalışmaların; Milliyetçi Hareketin başını öne eğmemesi gerektiğini kaydeden Oprukçu, “Öyle bir şekilde çalışmalıyız ki bizim arkamızda duran, bize destek veren ülküdaşlarımız ve Milliyetçi Hareketin başı öne eğilmesin. Milliyetçi Hareketin ayıbı ve kamburu olmamak için çıktığız bu yolda dedikodu ve fitne yorgunu olduk” dedi.

 

MHP Konya İl Teşkilatı Başkanı Ali Yücel, MHP’nin ülke için önemine değindiği konuşmasında, Ereğli’ye her gelişinde ayrı bir heyecan duyduğunu kaydetti ve “Bu kongre Milliyetçi Hareketin birlik ve beraberliğini simgesi ve göstergesi olacaktır. Adaylarımız, seçilse de seçilmese de partimizin çalışmalarına her zaman destek olacaklardır. Bundan şüphemiz yok” dedi.

MHP Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı ise, konuşmasında birlik ve beraberliğin önemine değindi ve “Kongre sonrası Milliyetçi Hareket daha güçlü ve başarılı bir şekilde çalışmalarına devam edecek. Biz, MHP olarak diğer partilere demokrasi dersi veriyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından oylamaya geçildi. Toplam 398 delegenin bulunduğu partide oy kullanan 3441 delege oy kullandı. Geçerli 341 oyun 247’sini alan İrfan Aksoy MHP Ereğli İlçe Teşkilatının yeni başkanı olurken, Rasim Özsüllü 89 oy aldı.

Kongrede geçersiz oy sayısı ise 5 oldu.

 

Umut Yaygır-Memleket/Yeni Ereğli

30.01.2012

Bu haber 1780 kez okundu
 
  Bu Habere Toplam 0 yorum yapıldı..
 
Anadolu Ereğli Bilinmeyenler
ereğli istatistikler
1 99
435941 90

Untitled Document
Harita Üzerinde Ereğli
Milli İşletim Sistemimiz