ereğli-konya ya da anadolu ereğli
  Anasayfa Tarihçe Köyler Ekonomi Tarihi Yerler Coğrafya Kültür Eğitim Sağlık Yöresel Yemek
 
Ereli Firma Rehberi
Ereli Nbeti Eczaneler
Ereli Deyimleri ve Ereli Szl

KALAYCI: AKP HÜKÜMETİ FRANSAYA KARŞI ACİZ KALMIŞTIR
    

Ereğli Kültür ve Spor Merkezinde düzenlenen MHP Ereğli İlçe Teşkilatı Kongresine katılan Vekil Kalaycı, son günlerde Türkiye gündemini oluşturan ve Fransız Senatosu tarafından alınan “Ermeni soykırımı yoktur demek suçtur” kararı noktasında ve yeni anayasa görüşmeleri ile yerel basının sorunları noktasında özel açıklamalarda bulundu.

 

Yaptığı açıklamalarda Fransız Senatosu tarafından alınan “Ermeni soykırımı yoktur demek suçtur” kararına ilişkin hükümetin ve Başbakan Erdoğan’ın aciz kaldığını söyleyen Kalaycı, Fransa’ya haddini bildirecek icraatların hükümet tarafından gerçekleştirilmediğini ifade etti.

 

Meclis çalışmalarını devam ettiği Yeni Anayasa hususunda da herkesin kendini bulabileceği bir Anayasa çalışması olması gerektiğini kaydeden Kalaycı, meclis gündemine soru önergesi ile taşıdığı yerel medyanın sıkıntıları noktasında da açıklamalarda bulundu. Kalaycı, yerel medyanın yerel yönetimlerde demokrasi anlayışının tam manası ile yürütülmesi noktasında önemli görevler üstlendiğini belirti.

 

Kalaycı son olarak, yerel medyanın sıkıntılarının en aza indirgenmesi noktasında hükümetin gerekli çalışmaları yapması gerektiğinin altını çizerek sözlerini sonlandırdı..

           

Umut Yaygır-Memleket/Yeni Ereğli

30.01.2012

Bu haber 1405 kez okundu
 
  Bu Habere Toplam 0 yorum yapıldı..
 
Anadolu Ereğli Bilinmeyenler
ereğli istatistikler
2 320
436529 154

Untitled Document
Harita Üzerinde Ereğli
Milli İşletim Sistemimiz