ereğli-konya ya da anadolu ereğli
  Anasayfa Tarihçe Köyler Ekonomi Tarihi Yerler Coğrafya Kültür Eğitim Sağlık Yöresel Yemek
 
Ereli Firma Rehberi
Ereli Nbeti Eczaneler
Ereli Deyimleri ve Ereli Szl

PARK SORUNU ÇİLEDEN ÇIKARTIYOR
    

Ereğli’de geçen yıllara nazaran araç sayısındaki gözle görülür artış, araç sahiplerinin olduğu kadar, dükkân sahiplerinin de çilesi olmaya başladı. Özellikle araç sahipleri park yeri bulabilmek için dakikalarca ana caddede dolaşmak zorunda kalıyorlar. Dükkân sahipleri ise, dükkânlarının önlerinin kapatıldığından şikâyetçi.

Çarşı merkezinde, belirlenmiş park yerlerinin yetersiz olması nedeniyle, yolun her iki tarafına da gelişi güzel park edilmeye başlanan araçlar, zaman zaman trafiğin durma noktasına gelmesine neden oluyor. Özellikle Ereğli’nin muhtelif yerlerinden olan ve günde en az iki kez trafiğin durma noktasına geldiği Park Site AVM civarı ile İnönü Caddesi Bank Asya önünde yapılan bilinçsiz parklar, vatandaşları çileden çıkartıyor.

Konu ile ilgili olarak gazetemize açıklamalarda bulunan vatandaşlar ise, Ereğli’de son yıllarda araç sayısının bir hayli arttığını ve buna bağlı olarak park sorununun en üst düzeyde yaşandığını kaydetti. Bu sorunun çözümü noktasında yetkililerden çalışma bekleyen vatandaşlar, Ereğli’nin en az üç katlı bir kapalı otoparka ihtiyacı olduğunu söyleyerek sözlerini sonlandırdılar..

Umut Yaygır-Memleket/Yeni Ereğli

08.02.2012

Bu haber 1516 kez okundu
 
  Bu Habere Toplam 0 yorum yapıldı..
 
Anadolu Ereğli Bilinmeyenler
ereğli istatistikler
2 39
435984 103

Untitled Document
Harita Üzerinde Ereğli
Milli İşletim Sistemimiz