Ereðli Resimleri bilgisayarýnýzda flash player yoktur. Flash player yüklemelisiniz..
  Anasayfa Tarihçe Köyler Ekonomi Tarihi Yerler Coğrafya Kültür Eğitim Sağlık Yöresel Yemek
 
Ereli Firma Rehberi
Ereli Nbeti Eczaneler

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Ereli Deyimleri ve Ereli Szl

EREĞLİLİ ÇİFTÇİLERE TARIM SİGORTASI SEMİRENİ VERİLDİ
    

Ereğli Ziraat Odası birifing salonunda düzenlenen seminere Tarsim Ankara Bölge Koordinatörü İsmail Elmas, Ereğli Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Özkan Özgüven, Ziraat Odası Başkanı Cafer Tatlıdil, Tarım Kuruluşları ve çiftçiler katıldı.

 

Ereğli Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Özkan Özgüven, 2005 yılında sigorta kapsamının devlet tarafından kabul edilerek bugüne kadar geldiğini ve yayım çalışmalarını sürdürdüklerini kaydetti.

 

Konunun birinci ağızdan çiftçilere aktarıldığını kaydeden Özgüven, Ereğli’de son yıllarda don, dolu gibi doğa olaylarında artış yaşandığını ve üreticilerin zarar ettiklerini kaydetti.

 

Bu zararın karşılanması için tarım sigortasının önemli olduğuna değinen Özgüven, üreticilerin bilinçlenmesi için çaba harcadıklarını vurguladı.Tarsim Ankara Bölge Koordinatörü İsmail Elmas ise, Devlet Destekli Tarım Sigortaları uygulamaları hakkında bilgi verdi ve katılımcılardan gelen soruları yanıtladı.

 

Devlet Destekli Tarım Sigortaları’nın Türk tarımı için büyük önem taşıdığını belirten Elmas, Bu kanunla tarım sektörünü tehdit eden risklerin teminat altına alındığını,  tarımsal üretimin yüksek risk içermesi nedeniyle sigorta kapsamına alınamayan doğal risklerin devlet desteği ile kâr amacı olmayan, teknik esaslara dayalı, güvenilir ve sürdürülebilir çağdaş bir sistem ile sigorta kapsamına alınmasının sağlandığını ifade etti.

 

Elmas, çiftçilerin ürünlerini ve hayvanlarını sigortalattıkları takdirde, sigorta priminin yarısını ödeyeceklerini, diğer yarısını ise devletin ödeyeceğini kaydetti.

 

Umut Yaygır-Memleket/Yeni Ereğli

10.02.2012

Bu haber 1663 kez okundu
 
  Bu Habere Toplam 0 Yorum Yaplm.
 
Anadolu Ereğli Bilinmeyenler
www.eregli.web.tr facebook sayfamız
ereğli istatistikler
4 345
399375 575

Untitled Document
Harita Üzerinde Ereğli
Milli İşletim Sistemimiz PARDUS