ereğli-konya ya da anadolu ereğli
  Anasayfa Tarihçe Köyler Ekonomi Tarihi Yerler Coğrafya Kültür Eğitim Sağlık Yöresel Yemek
 
Ereli Firma Rehberi
Ereli Nbeti Eczaneler
Ereli Deyimleri ve Ereli Szl

TOPLUM DESTEKLİ POLİS SAHTE PARAYA DUYARLI
    

Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis Büro Amirliği ekipleri, Ereğli'de esnafa sahte para kalemi dağıttı. Toplum Destekli Polis Ekipleri, Perşembe Pazarı Esnafını, Ereğli Uzun Çarşı esnafını ve Akaryakıt İstasyonlarını ziyaret ederek, sahte para uyarısında bulundu. Yanlarında getirdikleri sahte para kalemini de esnafa dağıtan Toplum Destekli Polis Ekipleri, kalemin nasıl kullanıldığını esnaflara anlattılar ve sahte para olaylarına karşı dikkatli olunması gerektiğini belirttiler. 

 

Konu ile ilgili olarak değerlendirmede bulunan Toplum Destekli Polis Büro Amiri Komiser Yardımcısı Mehmet Akın, Emniyet güçlerinin önleme ve adli görevleri olduğunu söyleyerek, önleme görevi kapsamında Toplum Destekli Polis Büro Amirliği olarak esnafların sıkça karşılaştığı sahte para olaylarının önlenmesi noktasında sahte paraya karşı duyarlı kalem dağıttıklarını kaydetti.

 

Vatandaşların bu kalemi sadece 50,100 ve 200 TL’lik banknotta denememelerini ifade eden Akın, küçük sahte banknotlarında piyasaya sıkça sürüldüğünü ifade ederek, vatandaşların bu hususta çok dikkatli olmaları gerektiğini kaydetti.

 

Umut Yaygır-Memleket/Yeni Ereğli

17.02.2012

Bu haber 1571 kez okundu
 
  Bu Habere Toplam 0 yorum yapıldı..
 
Anadolu Ereğli Bilinmeyenler
ereğli istatistikler
2 103
435945 90

Untitled Document
Harita Üzerinde Ereğli
Milli İşletim Sistemimiz