ereğli-konya ya da anadolu ereğli
  Anasayfa Tarihçe Köyler Ekonomi Tarihi Yerler Coğrafya Kültür Eğitim Sağlık Yöresel Yemek
 
Ereli Firma Rehberi
Ereli Nbeti Eczaneler
Ereli Deyimleri ve Ereli Szl

ZENGEN KIZ KURAN KURSUNDAN HUZUREVİNE ZİYARET
    

Kısa bir süre önce yapımı tamamlanarak hizmete açılan Zengen Kız Kuran Kursu yetkilileri ve kursiyerleri tarafından Vasfiye Ergin Huzurevine ziyaret gerçekleştirildi. Söz Konusu ziyaretle ilgili olarak açıklamalarda bulunan Huzurevi Müdürü Cumali Akçay, Zengen Kız Kuran Kursu tarafından Huzurevlerine gerçekleştirilen ziyaretten son derece memnun olduklarını belirterek, gerçekleştirilen ziyaretten ötürü Zengen Kız Kuran Kursu yetkililerine teşekkür etti.

 

Vasfiye Ergin Huzurevinin faaliyetlerinden de bahseden Akçay, Huzurevinin ilk kez 1997 yılında hizmete açıldığını belirterek, açıldığı günden buyana 250 yaşlının bakımı ile ilgilendiğini kaydetti. Vasfiye Ergin Huzurevi olarak yaşlılara hizmette kalite ve süreklilik noktasında ödün vermediklerini ifade eden Akçay, Vakıf olarak sağlanan gelir ile Çocuk Yuvasına da maddi yönde destek olduklarını belirtti. Akçay, Huzurevlerine desteklerini esirgemeyen başta İlçe Kaymakamı Hasan Bağcı olmak üzere tüm Kamu Kurum ve Kuruluşlarına teşekkür ederek sözlerini sonlandırdı..

 

Zengen Kız Kuran Kursu Eğitmenlerinden Tuğba Oltan ise, gerçekleştirilen ziyaretin kendileri için bir erdem addetmediğini, aksine yaşlıların Huzurevlerinde barınmalarının kendileri için utanç verici bir durum olduğunu kaydetti. Yaşlılara ve hastalara yapılan ziyaretlerin Allah katında sevabının ölçüsüz olduğunu ve bu durumun ayetlerle de sabit olduğunu ifade eden Oltan, bundan sonraki süreçlerde de ziyaretlerinin devam edeceğini bildirerek sözlerini sonlandırdı..

 

Umut Yaygır-Memleket/Yeni Ereğli

17.02.2012

Bu haber 1550 kez okundu
 
  Bu Habere Toplam 0 yorum yapıldı..
 
Anadolu Ereğli Bilinmeyenler
ereğli istatistikler
1 64
438123 100

Untitled Document
Harita Üzerinde Ereğli
Milli İşletim Sistemimiz