Ereðli Resimleri bilgisayarýnýzda flash player yoktur. Flash player yüklemelisiniz..
  Anasayfa Tarihçe Köyler Ekonomi Tarihi Yerler Coğrafya Kültür Eğitim Sağlık Yöresel Yemek
 
Ereli Firma Rehberi
Ereli Nbeti Eczaneler

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Ereli Deyimleri ve Ereli Szl

AKSU TUVANA GELENEKSEL 6’NCI ARABAŞI ŞENLİĞİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ
    

Önceki gün Aydoğanlar Düğün Salonunda gerçekleştirilen Arabaşı Şenliğine AK Parti Ereğli İlçe Teşkilatı Başkanı Ömer Eğer, AK Parti Ereğli İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulu Üyeleri, Halkapınar Belediye Başkanı Fatih Şentürk, Cumhuriyet Halk Partisi Meclis Üyesi Halil Ercan ve çok sayıda davetli katıldı.

 

Gerçekleştirilen Arabaşı Şenliği ile alakalı olarak açıklamalarda bulunan Aksu Tuvana Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkan Yardımcısı Avukat Erkan Özkubat, dernek olarak 2004 yılından buyana Ereğli, Halkapınar ve çevre kasaba ve köylerde dernek faaliyetlerini gerçekleştirdiklerini, bu kapsamda geleneksel hale getirdikleri Arabaşı Şenliğinin 6’ncısını da birlik ve beraberlik içerisinde gerçekleştirdiklerini kaydetti.

 

Dernek olarak faaliyetlerinin artarak devam edeceğini ifade eden Özkubat, gerçekleştirilen etkinliğe katılan katılımcılara teşekkür ederek sözlerini sonlandırdı.

 

Gerçekleştirilen etkinlikle alakalı olarak görüşlerini bildirine Halkapınar Belediye Başkanı Fatih Şentürk ise, Tuvana Kültür ve Yardımlaşma Derneğinin çok güzel faaliyetlerinden biri olan Geleneksel Arabaşı Şenliğine katılmaktan son derece mutlu olduğunu belirterek, İvriz Kaya Anıtı ve Hitit uygarlıkları hakkında bilgi verdi.

 

Arabaşı Kazanının kapak açma töreninde Cumhuriyet Halk Partisi Meclis Üyesi İşadamı Halil Ercan derneğe bir miktar katkıda bulundu. Daha sonra program KANALTÜRK Televizyonu “Dolu Dolu Anadolu” programı yapımcılarında atılımı ile Arabaşı ikramıyla son buldu..

 

Umut Yaygır-Memleket/Yeni Ereğli

20.02.2012

Bu haber 1399 kez okundu
 
  Bu Habere Toplam 0 Yorum Yaplm.
 
Anadolu Ereğli Bilinmeyenler
www.eregli.web.tr facebook sayfamız
ereğli istatistikler
5 351
399381 575

Untitled Document
Harita Üzerinde Ereğli
Milli İşletim Sistemimiz PARDUS