ereğli-konya ya da anadolu ereğli
  Anasayfa Tarihçe Köyler Ekonomi Tarihi Yerler Coğrafya Kültür Eğitim Sağlık Yöresel Yemek
 
Ereli Firma Rehberi
Ereli Nbeti Eczaneler
Ereli Deyimleri ve Ereli Szl

BAŞKAN OYMAK’TAN KREDİ UYARISI
    

Kooperatif Başkanı Mustafa Oymak düzenlediği basın toplantısında, 25 bin TL’ye kadar olan faiz oranının % 6, 25 binin üzerinde ki oranın ise %7.8 olduğunu açıkladı. Yaklaşık 2,5 aydır kredilerde sıkıntı yaşadıklarını ifade eden Oymak, bu sıkıntının aşılması için sürdürülen görüşmelerde Hazine ve Halk bankasının anlaştığını kaydetti.

 

Oymak, 2 Mart tarihine kadar 25 bin TL’yi geçmeyecek şekilde kredi vermeye devam edeceklerini bu tarihten sonra ise 25 bin TL’nin üzerinde kredilerin verileceğini ifade ettiği açıklamasında, “2 Mart sonrası 25 bin TL kredi faizi % 6, 25 TL üzeri ise % 7.8 olarak işlevlik kazanacak. Yapılan anlaşma çerçevesinde 25 bin TL’ye kadar borcu olanların faizinin % 50’sini hazine % 50’sini ise esnaf ödeyecek. 25 bin TL’nin üzerindeki faiz oranında ise hazine % 35, esnaf %65 ödeme yapacak” dedi.

 

Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Genel Kurul’da geçmiş dönemde takibe düşen esnaflar için bir karar aldıklarını belirten Mustafa Oymak, “Takibe düşen esnafımıza kolaylık sağlamak adına borçlarına 4 eşit taksitte ödeme imkânı sağladık. Kooperatifimize borcu olan esnafımız bir dilekçe ile müracaat ederek taksitlendirme imkânından da yararlanabilirler” şeklinde konuştu.

 

Umut Yaygır-Memleket/Yeni Ereğli

21.02.2012

Bu haber 1450 kez okundu
 
  Bu Habere Toplam 0 yorum yapıldı..
 
Anadolu Ereğli Bilinmeyenler
ereğli istatistikler
1 67
438026 269

Untitled Document
Harita Üzerinde Ereğli
Milli İşletim Sistemimiz