ereğli-konya ya da anadolu ereğli
  Anasayfa Tarihçe Köyler Ekonomi Tarihi Yerler Coğrafya Kültür Eğitim Sağlık Yöresel Yemek
 
Ereli Firma Rehberi
Ereli Nbeti Eczaneler
Ereli Deyimleri ve Ereli Szl

BELEDİYE ANAOKULU’NUN AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
    

Ereğli Protokolü, dün, Ereğli Belediyesi Anaokulu’nun açılışını gerçekleştirdi. Açılışa Ereğli Kaymakamı Hasan Bağcı, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü Yasin Şimşek, Milli Eğitim Şube Müdürü Ömerül Faruk Gülbahar ve veliler katıldı. Açılışta bir konuşma yapan Ereğli Belediyesi Anaokulu Müdürü Huriye Öcalan, konuşmasında okulun 2008 yılında eğitim öğretime başladığını kaydetti ve okulun kapasitesi ile ilgili bilgi verdi.

 

Öcalan, konuşmasında şunlara yer verdi: “Okulumun mülkiyeti, zamanında Sümer Holding A.Ş’ye ait iken 10 Ekim 2000 tarihinde mülkiyeti hazineye, kullanım hakkı ise süresiz olarak Ereğli Belediyesine tahsis edilmiştir. Daha sonra, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün talebine uygun olarak 4 Temmuz 2008 tarihinde Belediye Meclis Kararı ile süresiz olarak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün kullanımına izin verilmiştir. Okulumuz, Ereğli Belediyesi Anaokulu olarak 16 Mart 2008 tarihinde eğitim öğretime başlamıştır. Okulumuza olan yoğun talep nedeni ile üst katın da kullanımına ihtiyaç duyulmuş, bunun için gerekli çalışmalar başlatılmış ve Konya İl Özel İdaresi tarafından okulun tadilatı yapılmıştır. Bugün itibari ile 3 tam gün, 3 yarım gün Büyük ve Küçük yaş olmak üzere 6 sınıf, 1 sanat odası, 1 yemekhane, 1 mutfak, 1 öğretmenler odası ve İdari bölümler ile eğitim öğretime devam etmektedir.

Okulumuz 200 öğrenci kapasiteli olup yeni başlayacak öğrencilerimizle birlikte 140 öğrencimiz mevcuttur. Ereğli’nin her yerinden 3-4-5 yaş grubu çocukları kayıt için okulumuza bekliyoruz” dedi.

 

Konuşmanın ardından anaokulu öğrencilerinin hazırladığı gösteriler sunuldu ve Ereğli protokolü tarafından okul gezildi..

Umut Yaygır-Memleket/Yeni Ereğli

21.02.2012

Bu haber 1469 kez okundu
 
  Bu Habere Toplam 0 yorum yapıldı..
 
Anadolu Ereğli Bilinmeyenler
ereğli istatistikler
3 230
437549 317

Untitled Document
Harita Üzerinde Ereğli
Milli İşletim Sistemimiz