Ereðli Resimleri bilgisayarýnýzda flash player yoktur. Flash player yüklemelisiniz..
  Anasayfa Tarihçe Köyler Ekonomi Tarihi Yerler Coğrafya Kültür Eğitim Sağlık Yöresel Yemek
 
Ereli Firma Rehberi
Ereli Nbeti Eczaneler

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Ereli Deyimleri ve Ereli Szl

EĞİTİM-SEN EREĞLİ ŞUBESİNDEN 20 ŞUBAT AÇIKLAMASI
    
20 Şubat 2012 Tarihini Eğitim-Öğretim açısından talihsiz, karanlık ve aynı zamanda henüz nerede olunduğunun sorgulanması açısından çok önemli bir tarih olduğunun belirtildiği açıklamada şunlara yer verildi:
  Dün Erzurum Emniyeti tarafında organize edilen “Huzur Toplantısı”na kurum ve kurum müdürleri ile birlikte vatandaşlar da katılmıştır. Bu Huzur toplantısında tüm insanlığı huzursuz eden, vicdanları sızlatan, geleceğe dair sevgi ve hoşgörü hayallerimizi baltalayan ve faşizm kavramının korkunçluğunu kanıtlayan ve ilkel çağı aratmayan vahşi bir zihniyetin açığa çıkmasına şahit olduk.

Mustafa Aydın adındaki maalesef okul idarecisi olan zat son hitler zihniyeti olarak Erzurum’da hortlamış ve ne yazık ki aynen şu cümleyi kurmuştur:

“Emniyet, suçluların kanını alıp gen haritası çıkarsın. Suçlunun çocuğu doğduktan sonra analiz yapılsın, Vatana, Millete, bu ülkeye zararlıysa daha yürümeden yok edilsin” Akıllara durgunluk veren bu açıklamaya dünyadaki faşizan örneklerine devam ederek; İngiltere’de okullarda şiddetin dozunu ayarlamak için tartışmaların yapıldığını, Arjantin ve Brezilyada çocuklara nasıl şiddet uygulanacağını araştırdığını söylemiş ve daha da korkunç olarak yıllar önce Brezilyada sokak çocuklarını yok etmek için bir örgüt kurulduğunu utanmadan, sıkılmadan, arlanmadan örnek vermiştir.

Ancak bu zihniyeti ve bu zihniyeti dillendirenleri de topluma karşı teşhir etmek öncelikli olarak eğitim emekçilerinin sorumluluğudur. Yine de en insani tavırla bu şahısın bir an önce toplumdan uzak tutularak hastane koşullarında tanısının yapılması ve tedavisine hemen başlanması bu ülkenin geleceği açısından da son derece önemlidir.

Bizler eğitim emekçileri ve EĞİTİM SEN olarak vahşi ve çağdışı olan bu zihniyeti şiddetle ve nefretle kınıyoruz. Milli Eğitim Bakanını göreve davet ediyoruz. Bu zatın görevden alınması ile bu olayın kapatılmaya çalışılması yeterli olmayacaktır. Bu zihniyetin de teşhir edilerek cezalandırılması ve gerekli hukuki tedbirlerin alınması gerekmektedir” denildi..

Umut Yaygır-Memleket/Yeni Ereğli
24.02.2012

Bu haber 1492 kez okundu
 
  Bu Habere Toplam 0 Yorum Yaplm.
 
Anadolu Ereğli Bilinmeyenler
www.eregli.web.tr facebook sayfamız
ereğli istatistikler
2 351
399381 575

Untitled Document
Harita Üzerinde Ereğli
Milli İşletim Sistemimiz PARDUS