ereğli-konya ya da anadolu ereğli
  Anasayfa Tarihçe Köyler Ekonomi Tarihi Yerler Coğrafya Kültür Eğitim Sağlık Yöresel Yemek
 
Ereli Firma Rehberi
Ereli Nbeti Eczaneler
Ereli Deyimleri ve Ereli Szl

“EFELİK RUHU” BELGESELİ ÇEKİM ÇALIŞMALARI BAŞLADI
    

Ereğli’ye efelik kültürünü kazandırmak ve ANAFOT’a Ereğli ovasından Efe Figürleri kazandırmak maksadı ile Anadolu Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği ile ANAFOT’un yürüttüğü ortak çalışmalar neticesinde başlatılan “Efelik Ruhu” ve “Kalenderilik” belgesellerinin çekim çalışmaları Çat Köyü yakınlarında önceki gün start aldı.

 

Anadolu Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Usta Fotoğrafçı Memduh Ekicinin yönetmenliğini yaptığı belgeselin başrollerinde, Şehit Sökeli Cafer Efenin torunu Efe Çağrı Pala ile Efelik Ruhu belgeselinin yapımcısı Şahin Efe Yılmaz’ın bulunduğu bildirildi. Söz konusu belgeselle ilgili olarak gazetemize açıklamalarda bulunan Usta Fotoğrafçı Memduh Ekici, Ereğli’ye Efelik Kültürünü kazandırmak maksadı ve çekilecek olan Efelik Ruhu” ve “Kalenderilik” belgeselleri ile Ereğli’yi dışarıda daha iyi tanıtmak amacı ile Anadolu Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği olarak ANAFOT ile ortak bir proje çalışması yaptıklarını kaydetti.

 

Söz konusu “Efelik Ruhu” ve “Kalenderilik” belgesellerinin çekim çalışmalarının tamamlanmasının ardından Ereğli Anadolu Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneğinin büyük bir projeye imza atması bekleniyor..

 

Umut Yaygır-Memleket/Yeni Ereğli

01.03.2012

Bu haber 1699 kez okundu
 
  Bu Habere Toplam 0 yorum yapıldı..
 
Anadolu Ereğli Bilinmeyenler
ereğli istatistikler
4 245
437564 317

Untitled Document
Harita Üzerinde Ereğli
Milli İşletim Sistemimiz