ereğli-konya ya da anadolu ereğli
  Anasayfa Tarihçe Köyler Ekonomi Tarihi Yerler Coğrafya Kültür Eğitim Sağlık Yöresel Yemek
 
Ereli Firma Rehberi
Ereli Nbeti Eczaneler
Ereli Deyimleri ve Ereli Szl

ÇAKICI’DAN “BASIN VE MEDYA” KONULU KONFERANS
    

100’üncü Yıl Kurtuluş İlköğretim Okulu tarafından yürütülen “ Meslek Gruplarının Tanıtılması” projesi kapsamında Türkiye ve Dünyada etkin bir alana sahip medya mesleğinin tanıtılması noktasında, ERT TV Haber Müdürü ve Ana Haber Bülteni Spikeri Emrah Çakıcı tarafından 100’üncü Yıl Kurtuluş İlköğretim Okulunda “Basın ve Medya” konulu konferans verildi.

 

Gerçekleştirilen konferansta Çakıcı, Medya’nın tüm dünya devletleri arasında önemli bir yere sahip olduğunu belirterek, medyanın kamuoyu oluşturma gibi birçok özelliği olduğunu kaydetti. Basın ve Medya hayatına çok küçük yaşlarda radyo programcısı olarak başladığını ifade eden Çakıcı, profesyonel manada mesleki hayatında 15’inci yılını tamamladığını söyledi.

 

Basın ve Medya Mesleğinin bir ekip işi olduğunu belirten Çakıcı, Medyanın Türkiye’de Yasama, Yürütme ve Yargıdan sonra ki dördüncü bir güç olduğunu kaydetti. Gazeteciliğin televizyon karşısına geçilerek izlenildiği kadar kolay bir meslek olmadığını ifade eden Çakıcı, bu meslekte yapılacak ufak bir yanlışın kişileri meslek hayatlarından edebileceğinin altını çizdi.

 

ERT TV Haber Müdürü ve Ana Haber Bülteni Spikeri Emrah Çakıcı’nın konferansını tamamlamasının ardından Okul Müdürü Okul Müdürü Orhan Aker, mutlu birey olabilmenin en önemli şartlarından birinin doğru meslek seçimi olduğunu belirterek, Çakıcı’ya katkılarından dolayı teşekkür etti.

 

Konferansın tamamlanmasının ardından Çakıcı’ya Teşekkür Belgesi takdim edildi,,

 

Umut Yaygır-Memleket/Yeni Ereğli

01.03.2012

Bu haber 1458 kez okundu
 
  Bu Habere Toplam 0 yorum yapıldı..
 
Anadolu Ereğli Bilinmeyenler
ereğli istatistikler
2 64
438123 100

Untitled Document
Harita Üzerinde Ereğli
Milli İşletim Sistemimiz