ereğli-konya ya da anadolu ereğli
  Anasayfa Tarihçe Köyler Ekonomi Tarihi Yerler Coğrafya Kültür Eğitim Sağlık Yöresel Yemek
 
Ereli Firma Rehberi
Ereli Nbeti Eczaneler
Ereli Deyimleri ve Ereli Szl

KAYGANLAŞAN YOLLAR DEHŞET SAÇTI
    

Önceki gün etkisini gösteren kar yağışı geceden itibaren çok sayıda yaralamalı ve maddi hasarlı trafik kazalarına neden oldu. Yağan kar yağışı ile birlikte kayganlaşan Konya Adana Karayolu Kesmez mevkiinde önceki gece iki kamyon devrildi. Kamyon sürücüleri kazayı ufak yaralanmalar ile atlattı.

 

Öte yandan Ereğli’de dün sabah saatlerinde de etkisini gösteren kar yağışı çok sayıda yaralamalı ve maddi hasarlı kazaların meydana gelmesine neden oldu. Dün sabah saatlerinde Konya Adana Karayolu Kuzucu Mandıra önünde bir araç devrildi. Yaşanılan başka bir kazada Konya’nın Halkapınar İlçesi yolu üzerinde İzzet Meğer idaresinde ki 42 YN 797 plakalı araç kayganlaşan yolda direksiyon hâkimiyetinin de kaybedilmesi ile birlikte şarampole yuvarlandı. Meydana gelen trafik kazasında İzzet Meğer ve Mesut Meğer isimli vatandaşlar hafif yaralandı.

 

Bir diğer kazanın adresi ise Merkez Barbaros Mahallesi Anafartalar Caddesi Üçgöz kavşağıydı. Derviş Güneş idaresinde ki 68 EH 817 Plakalı araç kayganlaşan yolda sürücüsünün direksiyon hâkimiyetini kaybetmesi ile birlikte, orta refüje çarparak sinyalizasyon sistemlerine zarar verdi. Söz konusu kazada ise araç içerisinde bulunan bir kişi ağır yaralandı.

 

Ereğli Merkez İstasyon Caddesi, Kuyubaşı Kavşağı ve birçok noktada da maddi hasarlı trafik kazaları meydana geldi.

 

Yoğun kar yağışı sonucunda yaşanan yaralamalı ve maddi hasarlı trafik kazaları ile birlikte Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Büro Amirliği yetkilileri mecbur kalınmaması durumunda araç ile yola çıkılmaması tavsiyesinde bulundu. Ereğli Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlığından ise, araç sürücülerin zincirsiz kesinlikle ve kesinlikle yola çıkmamaları noktasında uyarılar yapıldı.

 

Umut Yaygır-Memleket/Yeni Ereğli

01.03.2012

Bu haber 1612 kez okundu
 
  Bu Habere Toplam 0 yorum yapıldı..
 
Anadolu Ereğli Bilinmeyenler
ereğli istatistikler
1 67
438026 269

Untitled Document
Harita Üzerinde Ereğli
Milli İşletim Sistemimiz