ereğli-konya ya da anadolu ereğli
  Anasayfa Tarihçe Köyler Ekonomi Tarihi Yerler Coğrafya Kültür Eğitim Sağlık Yöresel Yemek
 
Ereli Firma Rehberi
Ereli Nbeti Eczaneler
Ereli Deyimleri ve Ereli Szl

7 BİN 300 ÇİFTÇİNİN HESABINA 8 MİLYON TL YATIRILDI
    

Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Özkan Özgüven, ise yaptığı açıklamada, 2011 yılı için çiftçilere verilecek olan mazot, gübre ve toprak analizleri desteklemeleri uygulamasıyla ilgili çiftçi detayındaki icmallerin kesin listesinin askıya çıkartıldığını belirterek, çıkan icmaller sonucunda 7 bin 300 çiftçinin hesabına toplamda 8 milyon TL’nin dün itibari ile yatırıldığını kaydetti.

Ereğli'de mazot, gübre ve toprak analizleri için yatırılan destek paralarına çekmeye giden çiftçiler ise devlete tarafından verilen destekleme ücretlerinin çok yetersiz olduğuna değinerek, ücretlerin arttırılması gerektiğini ifade ettiler.

 

Verilen destek ücretleri ile mazot, gübre, tohum borçlarından hangisini ödeyecekleri karşısında şaşırdıklarını belirten çiftçiler, “ Uzun süredir destek paralarını bekliyorduk. Şükürler olsun bugün banka hesaplarımıza yatırıldı. Yatırılmasına yatırıldı ama yatan parayla gübre borucunu mu, mazot borcunu mu yoksa tohum borcunu mu yatıracağımızı şaşırdık. Destekleme ücretleri çok az. Allah yardımcımız olsun” dediler.

 

 Umut Yaygır-Memleket/Yeni Ereğli

08.03.2012

Bu haber 1389 kez okundu
 
  Bu Habere Toplam 0 yorum yapıldı..
 
Anadolu Ereğli Bilinmeyenler
ereğli istatistikler
4 224
437543 317

Untitled Document
Harita Üzerinde Ereğli
Milli İşletim Sistemimiz