ereğli-konya ya da anadolu ereğli
  Anasayfa Tarihçe Köyler Ekonomi Tarihi Yerler Coğrafya Kültür Eğitim Sağlık Yöresel Yemek
 
Ereli Firma Rehberi
Ereli Nbeti Eczaneler
Ereli Deyimleri ve Ereli Szl

SAĞLIK-SEN’DEN DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLAMASI
    

Sağlık Sen Ereğli Şube binasında Sağlık Sen Ereğli Şubesi Yönetim Kurulu Adına konuşmalarını gerçekleştiren Sağlık-Sen 112 Temsilcisi Zülfü Aksoy, toplumun geleceği adına hayati öneme sahip değerlerin, çağın bireyselciliğini ön plana çıkaran, dayanışma bilincini yok eden kültürü içinde dejenere olduğunu ifade etti.

 

Bu dejenerasyonun her geçen gün büyüyen şiddet olgusunu körüklediğini söyleyen Aksoy, günümüzde gerek aile içi, gerekse sosyal hayatın tüm alanlarında yayılan şiddet olgusu ile karşı karşıya kalınan bir ülkede yaşadığımızı, en sık şiddete maruz kalan kesimin ise kadınlar olduğunu kaydetti.

 

Aile sorunları ile işi arasında sıkışan kadınların artan sorunları ve iş hayatlarında karşılaştıkları zorlukların onların çalışma hayatına katılmalarını her geçen gün zorlaştırdığını belirten Aksoy, sağlık ve sosyal hizmet alanında çalışan kadınların büyük bir bölümünün çalışma hayatında karşılaştığı en büyük sorunun adil olmayan çalışma koşulları ve nöbet sistemi olduğunun altını çizdi.

 

Aksoy, “ Kadınların gerek çalışma hayatında, gerekse toplumsal hayatın diğer alanlarında eşit haklara sahip olma adına verdikleri mücadelenin simgesi olan bir günde sosyal hayatın paydaşı olan kadınların çalışma koşullarının iş hayatı dışında yükünü hafifletecek şekilde düzenlenmesi ve kadınlarımızın çalışma hayatının eşit haklara sahip bireyleri olması en büyük dileğimizdir” dedi.

 

Daha sonra Aksoy, “ Bu duygu ve düşüncelerle başta sağlık ve sosyal hizmetler alanında çalışan şevkat kahramanlarımız olmak üzere tüm kadınların dünya kadınlar gününü kutluyoruz” diye konuştu..

 

Umut Yaygır-Memleket/Yeni Ereğli

08.03.2012

Bu haber 1622 kez okundu
 
  Bu Habere Toplam 0 yorum yapıldı..
 
Anadolu Ereğli Bilinmeyenler
ereğli istatistikler
1 37
438096 100

Untitled Document
Harita Üzerinde Ereğli
Milli İşletim Sistemimiz