ereğli-konya ya da anadolu ereğli
  Anasayfa Tarihçe Köyler Ekonomi Tarihi Yerler Coğrafya Kültür Eğitim Sağlık Yöresel Yemek
 
Ereli Firma Rehberi
Ereli Nbeti Eczaneler
Ereli Deyimleri ve Ereli Szl

EREĞLİ MARKALARI ADESE’DE BULUŞTU
    

Adese, ilkini Konya’da düzenlediği yerel ürünler panayırına Ereğli’de devam ediyor. Ereğlili yerel firmaların ürünlerinin sergilendiği Ereli markaları panayırı Ereğli Kaymakamı Hasan Bağcı, Emniyet Müdürü Yücel Kaya, ADESE Genel Müdürü Mustafa Özeskiciler, İttifak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Korkmaz, Kamu Kurum ve Kuruluş Amirleri, Basın Mensupları ve çok sayıda vatandaşın katıldığı bir açılış töreni ile Parksite Adese’de açıldı. İlk günden yoğun ilgi gören Ereğli Markaları Panayırı’nın açılışı da oldukça renkli görüntülere sahne oldu.

 

Gerçekleştirilen açılış öncesinde açıklamalarda bulunan ADESE Genel Müdürü Mustafa Özeskiciler, gerek sosyokültürel özellikleri, gerekse eğitim seviyesi ile Ereğli’nin önemli bir merkez olduğunu ifade ederek, “ Sadece sosyal değerler ve ya eğitim alanında değil. Ereğli, aynı zamanda büyük bir sanayi potansiyeline sahip. Süt ve süt ürünleri başta olmak üzere birçok sektörde, önemli bir üretici.  Adese olarak, Ereğli’mi zin birçok ürünü, diğer şehirlerimizde ki müşterilerimizle buluşturuyoruz zaten. Ereğli Markaları Panayırı da işte Ereğli’ye duyduğumuz bu inancın, bu sevginin bir sonucudur. Adese, Ereğli’yi önemsiyor ve Ereğli’nin gelişimini her yönüyle destekliyor” diye konuştu.

 

İlçe Kaymakamı Hasan Bağcı ise Ereğli’nin tarım ve hayvancılıkta büyük bir potansiyele sahip olduğu kadar sanayi sektöründe de potansiyelinin büyük olduğunu ifade ederek, son yıllarda süt ve süt ürünlerinde Ereğli’nin isminden bir hayli söz ettirdiğini söyledi. Ereğli’de birçok ürünün imalatı ve satışı yapılmasına rağmen henüz bir markası olmadığını belirten Bağcı, son günlerde yapılan çalışmalarla birlikte Ereğli’nin kendi markasının oluşturulacağının altını çizdi.

 

Konuşmaların ardından Ereğli Markaları Panayırı’nın açılışı İlçe Kaymakamı Hasan Bağcı, Emniyet Müdürü Yücel Kaya, ADESE Genel Müdürü Mustafa Özeskiciler, İttifak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Korkmaz ve diğer katılımcılar tarafından gerçekleştirilerek gezildi.

 

Program, katılımcılara verilen kokteylin ardından sonlandırıldı..

 

Umut Yaygır-Memleket/Yeni Ereğli

08.03.2012

Bu haber 2029 kez okundu
 
  Bu Habere Toplam 0 yorum yapıldı..
 
Anadolu Ereğli Bilinmeyenler
ereğli istatistikler
2 37
438096 100

Untitled Document
Harita Üzerinde Ereğli
Milli İşletim Sistemimiz