ereğli-konya ya da anadolu ereğli
  Anasayfa Tarihçe Köyler Ekonomi Tarihi Yerler Coğrafya Kültür Eğitim Sağlık Yöresel Yemek
 
Ereli Firma Rehberi
Ereli Nbeti Eczaneler
Ereli Deyimleri ve Ereli Szl

CHP KADIN KOLLARINDAN BASIN AÇIKLAMASI
    

CHP İlçe Teşkilatında gerçekleştirilen basın toplantısına Cumhuriyet Halk Partisi Ereğli İlçe Başkanı Fatih San, Kadın Kolları Başkanı Ayşe Savaş, Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Refika Yavuz, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Başkanı Sevim Atalay ve çok sayıda CHP Kadın Kolları üyeleri katıldı.

 

Gerçekleştirilen basın toplantısında gazetecilere günün anlam ve dönemine dair açıklamalarda bulunan Cumhuriyet Halk Partisi Ereğli İlçe Teşkilatı Kadın Kolları Başkanı Ayşe Savaş, erkek egemen toplumlarda kadının toplumda istenilen yere gelmesinin ancak kadınların mücadelesi ile gerçekleşebileceğini ifade etti.

 

Atatürkçü Düşüncü Derneği Başkanı Refika Yavuz ise Türkiye’de 8 Mart Dünya Kadınlar Gününün ilk kez 1921 yılında kutlanmaya başladığını söyleyerek, kutlamaların 1975 yılından sonra daha kapsamlı şekilde yaygınlaştığını belirtti. Kadınların toplumda hak ettiği yaşam düzeyine ulaşması gerektiğine dikkat çeken Yavuz, kadınların toplumda her zaman ikinci sınıf vatandaş olduğunu söyledi. Yavuz, “ Unutmayalım ki sağlıklı toplum, eğitimli kadınlar tarafından yetiştirilir. Tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü kutluyorum” dedi.

 

Umut Yaygır-Memleket/Yeni Ereğli

                       

09.03.2012

Bu haber 1607 kez okundu
 
  Bu Habere Toplam 0 yorum yapıldı..
 
Anadolu Ereğli Bilinmeyenler
ereğli istatistikler
2 65
438024 269

Untitled Document
Harita Üzerinde Ereğli
Milli İşletim Sistemimiz