ereğli-konya ya da anadolu ereğli
  Anasayfa Tarihçe Köyler Ekonomi Tarihi Yerler Coğrafya Kültür Eğitim Sağlık Yöresel Yemek
 
Ereli Firma Rehberi
Ereli Nbeti Eczaneler
Ereli Deyimleri ve Ereli Szl

OKUL SERVİS ŞOFÖRLERİ BİLGİLENDİRİLDİ
    

Ereğli Müfide Aziz Sayın Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısına İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Büro Amiri Baş Komiser Abdurrahman Aladağ, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Recep Ataç, Ereğli Jandarma Trafik Tim Komutanı Bşç. Ahmet Akgül, Ereğli Belediyesi Zabıta Müdürü Erhan Varol ve çok sayıda okul servis şoförü katıldı. Gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısında taşıma işinde çalışan, okul servis araçlarını kullanan şoförler ve rehber personellerin sorumlu ve yetkili olduğu hizmetin niteliklerine sahip olmaları, rehber personeller için en az 20 yaşı doldurmuş ve en az lise mezunu olmaları gibi hususlar hatırlatılarak, taşımacıların yükümlülüğü açısından önemli açıklamalarda bulunuldu.

 

Okul servis aracı sürücülerin dikkat edeceği hususlardan da bahseden yetkililer, kapasite dışında fazla yolcu alınmaması, taşıtlarda öğrenciler için emniyet kemeri bulundurulması, araç durmadan kapıların açılmaması ve öğrencilerin inip binme sıralarında araçların hareket halinde olmaması gerektiğine dikkat çekti. Rehber personellerin dikkat etmesi gereken hususlara da değinen yetkililer, öğrencilerin inme ve binme sıralarında yardımcı olunması, araç tamamen durmadan öğrencilerin indirilip bindirilmemesi ve araç içerisinin düzenin sağlanması gibi noktalara dikkat etmeleri gerektiğini bildirdi.

 

Servis Şoförlerine açıklamalarda bulunan Ereğli Belediyesi Zabıta Müdürü Erhan Varol ise, şoförlerin yol güzergâh belgelerini ve uygunluk belgelerini biran önce tanzim etmeleri gerektiğini belirterek, servis şoförlerinin Ereğli Belediyesinden taleplerini dinledi.

 

Umut Yaygır-Memleket/Yeni Ereğli

09.03.2012

Bu haber 1761 kez okundu
 
  Bu Habere Toplam 0 yorum yapıldı..
 
Anadolu Ereğli Bilinmeyenler
ereğli istatistikler
3 37
435982 103

Untitled Document
Harita Üzerinde Ereğli
Milli İşletim Sistemimiz