ereğli-konya ya da anadolu ereğli
  Anasayfa Tarihçe Köyler Ekonomi Tarihi Yerler Coğrafya Kültür Eğitim Sağlık Yöresel Yemek
 
Ereli Firma Rehberi
Ereli Nbeti Eczaneler
Ereli Deyimleri ve Ereli Szl

ATATÜRK ANITINA YAKIŞMAYAN GÖRÜNTÜLER
    

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Ereğli’de de Milli Bayramlarda protokol konuşmalarının gerçekleştirildiği, çelenklerin konulduğu ve huzurunda istiklal marşı söylenen Atatürk Anıtının, son günlerde liseli aşkılar tarafından yazılar yazılarak vatandaşların ifadesi ile “Aşk Anıtı” haline gelmesi Ereğliler tarafından tepkiye neden oluyor.

 

Atatürk Anıtının son halini gördüklerinde kendilerinden utandıklarını ifade eden vatandaşlar, gençler tarafından yapılan bu büyük yanlışa tepki göstererek, yapılan bu yanlışa duyarsız kalan yetkilileri de göreve davet ettiler. Konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan vatandaşlar, “ Atatürk Anıtının son günlerde liseli öğrenciler tarafından aşklarını ilan ettikleri bir anıt haline gelmesi bir Türk vatandaşı olarak, bir Ereğlili olarak bizleri son derece rahatsız ediyor. Milli Bayramlarda, törenlerde buraya gelen yetkililer bu anıtı hiç mi görmüyorlar? Ereğli’mize bu durum yakışıyor mu?” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

 

Yetkililer tarafından biran önce anıt üzerinde bulunan yazıların silinmesi gerektiğine dikkat çeken vatandaşlar, “ Atatürk Anıtına hiç yakışmayan çirkin görüntüler bunlar. Biran önce yetkililer bu çirkin görüntülere son vermeli. En azından bu yazıların silinmesi noktasında çalışmalar başlatılmalı” şeklinde konuşarak yetkilileri göreve davet ettiler..

 

Umut Yaygır-Memleket/Yeni Ereğli

13.03.2012

Bu haber 1513 kez okundu
 
  Bu Habere Toplam 0 yorum yapıldı..
 
Anadolu Ereğli Bilinmeyenler
ereğli istatistikler
1 76
435828 80

Untitled Document
Harita Üzerinde Ereğli
Milli İşletim Sistemimiz