ereğli-konya ya da anadolu ereğli
  Anasayfa Tarihçe Köyler Ekonomi Tarihi Yerler Coğrafya Kültür Eğitim Sağlık Yöresel Yemek
 
Ereli Firma Rehberi
Ereli Nbeti Eczaneler
Ereli Deyimleri ve Ereli Szl

AK PARTİ KADIN KOLLARI HEKİMLERİN TIP BAYRAMINI KUTLADI
    

Temel özü fedakârlık olan tıp mesleği, çalışanları tarafından sahip çıkılması gereken en önemli bir gündür düşüncesi ile 14 Mart Tıp Bayramında hekim ve sağlık çalışanlarını unutmayan AK Parti İlçe Teşkilatı Kadın Kolları, Devlet Hastanesinde çalışan hekim ve sağlık çalışanlarını ziyaret ederek günlerini kutladılar. Etkinlik çerçevesinde hekimlere ve sağlık çalışanlarına karanfil hediye eden Kadın Kolları, hekimlerin ve sağlık çalışanlarının çok zorlu bir görevi icra ettiklerini kaydettiler.

 

Gerçekleştirilen etkinlikle ilgili olarak açıklamalarda bulunan AK Parti Ereğli İlçe Teşkilatı Kadın Kolları Başkanı Keziban Çatlı, “Canımız önce Allah'a sonra doktorlarımıza emanet. Sağlık çalışanlarımız toplumdaki çok önemli bir işlevi gerçekleştiriyorlar. Çok ulu bir mesleği icra ediyorlar"   dedi.

 

AK Parti İlçe Teşkilatı Kadın Kolları tarafından hastanelerine yapılan ziyaretten oldukça memnun olduklarını belirten Ereğli Devlet Hastanesi Başhekim Vekili Mustafa Şahin ise, doktorların yoğun ve stresli çalışma koşullarında, herkesin yardımına, güvenine ve desteğine gereksinim duyduklarının göz ardı edilmemesi gerektiğini belirtti. Şahin, 14 Mart Tıp Bayramı'nın da tarihçesine değinerek şunları söyledi:

"14 Mart Tıp Bayramı kutlamaları; temel özü fedakârlık olan tıp mesleği çalışanları tarafından sahip çıkılması gereken en önemli bir gündür. 14 Mart tarihi ülkemizde modern tıp eğitimi başlangıcı olarak kabul edilen 14 Mart 1827 yılı Çarşamba günü Tıbhane-i Amire ve Cerrahhane-i Amire adlı tıp okulunun açılış tarihidir. Bu tarihe baktığımızda bugün 14 Mart 2012 tarihi de yine Çarşamba gününe denk gelmektedir ki bu da oldukça manidardır. Tüm güç koşullara karşın özveriyle çalışan doktorlarımızın ve sağlık çalışanlarımızın Tıp Bayramı coşkusunu paylaşmaktan duyduğum mutluluğu öncelikle belirtmek istiyorum. Üniversite yıllarında zorlu bir eğitim süreciyle başlayan doktorluk, sürekli yenilenmeyi, gelişmeleri izlemeyi, bilimsel araştırmaların merkezinde olmayı gerektiren bir meslektir. Bu kutsal, saygın ve onurlu mesleği seçen, kendisini insanlığa adayan tüm doktorlarımıza ve sağlık personeline yurttaşlarımız adına şükranlarımı sunuyorum." 

 

Umut Yaygır-Memleket/Yeni Ereğli

15.03.2012

Bu haber 1453 kez okundu
 
  Bu Habere Toplam 0 yorum yapıldı..
 
Anadolu Ereğli Bilinmeyenler
ereğli istatistikler
2 320
436529 154

Untitled Document
Harita Üzerinde Ereğli
Milli İşletim Sistemimiz