ereğli-konya ya da anadolu ereğli
  Anasayfa Tarihçe Köyler Ekonomi Tarihi Yerler Coğrafya Kültür Eğitim Sağlık Yöresel Yemek
 
Ereli Firma Rehberi
Ereli Nbeti Eczaneler
Ereli Deyimleri ve Ereli Szl

TDP’DEN “GÜVENLİ OKUL-GÜVENLİ EĞİTİM” ÇALIŞMALARI
    

Konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Ereğli İlçe Emniyet Müdürü Yücel Kaya, “Ülkemizde yaşayan eğitim çağındaki çocuk ve gençlerimizin güvenli ortamda eğitimlerinin sağlanması, şiddet olaylarına karşı korunması ve muhtemel şiddet olaylarının önlenmesine yönelik Milli Eğitim ve İçişleri Bakanlıkları arasında imzalanan protokol ile Güvenli Okul-Güvenli Eğitim projesi başlatılmıştır.

 

İlçe Emniyet Müdürlüğü TDP Büro Amirliği görevlilerimizce Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri haftada üç gün olmak üzere orta öğretim düzeyindeki öğrencilere rehberlik derslerinde slayt sunumu eşliğinde Toplum Destekli Polislik uygulamaları ve tanıtımı, internetin kullanımı ve zararları, arkadaş seçimi, mesuliyet duygusu ve sorumluluk bilincinin önemi ile duyarlı gençlerin yetişmesi, v.b. konular da bilgilendirme amaçlı seminerler verilmektedir.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile koordineli olarak yapılan 23 Aralık 2011 tarihinde faaliyete geçen bu uygulama neticesinde Atatürk Lisesinde proje çalışması sonuçlanmış, yapılan program doğrultusunda Cumhuriyet Lisesinde çalışmalar halen devam etmektedir.” Diye konuştu.

 

Umut Yaygır-Memleket/Yeni Ereğli

15.03.2012

Bu haber 1359 kez okundu
 
  Bu Habere Toplam 0 yorum yapıldı..
 
Anadolu Ereğli Bilinmeyenler
ereğli istatistikler
1 64
438123 100

Untitled Document
Harita Üzerinde Ereğli
Milli İşletim Sistemimiz