ereğli-konya ya da anadolu ereğli
  Anasayfa Tarihçe Köyler Ekonomi Tarihi Yerler Coğrafya Kültür Eğitim Sağlık Yöresel Yemek
 
Ereli Firma Rehberi
Ereli Nbeti Eczaneler
Ereli Deyimleri ve Ereli Szl

200 YATAKLI DEVLET HASTANESİNİN TEMEL ÇALIŞMALARI BAŞLATILDI
    

AK Parti Konya Milletvekili Prof. Dr. Cem Zorlu, Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Halil Etyemez ve Ereğlili bürokrasilerin yoğun uğraşları sonucunda prosedür işlemleri tamamlanan 200 yataklı Devlet Hastanesinin temel çalışmaları dün itibari ile başladı.

 

Tamamlanması ile birlikte Ereğli’ye sağlık alanında büyük ivme kazandırması beklenilen 200 yataklı Devlet Hastanesinin temel çalışmalarının başlaması ile ilgili olarak gazetecilere açıklamalarda bulunan Ereğli Devlet Hastanesi Başhekim Vekili Mustafa Şahin, uzun süredir temel çalışmalarının başlatılmasını bekledikleri 200 yataklı devlet hastanesinin sonunda gerekli prosedürlerin tamamlanması ile birlikte temel çalışmalarının dün itibari ile başladığını kaydetti.

 

Şahin, Gazetecilerin “ Kaç yıllık bir zaman içerisinde tamamlanacak?” sorularına ise, yüklenici firmanın 600 iş gününde hastaneyi tamamlayarak teslim edeceğini taahhüt ettiğini bildirerek, hastanenin planını incelediklerini, tamamlanması ile birlikte Ereğli’nin çok modern ve donanımlı bir hastaneye kavuşacağını söyledi.

 

14 Mart Tıp Bayramı’nda bir hekim olarak en güzel hediyeyi temel çalışmalarının başlaması ile birlikte aldıklarını ifade eden Şahin, yapımına başlanılan 200 yataklı Devlet Hastanesinin Ereğli halkına hayırlı olması temennisi ile sözlerine son verdi..

 

Umut Yaygır-Memleket/Yeni Ereğli

15.03.2012

Bu haber 1396 kez okundu
 
  Bu Habere Toplam 0 yorum yapıldı..
 
Anadolu Ereğli Bilinmeyenler
ereğli istatistikler
1 67
438026 269

Untitled Document
Harita Üzerinde Ereğli
Milli İşletim Sistemimiz