ereğli-konya ya da anadolu ereğli
  Anasayfa Tarihçe Köyler Ekonomi Tarihi Yerler Coğrafya Kültür Eğitim Sağlık Yöresel Yemek
 
Ereli Firma Rehberi
Ereli Nbeti Eczaneler
Ereli Deyimleri ve Ereli Szl

EŞİ ÖLEN HANIMLARA 250 TL NAKDİ PARA YARDIMI
    

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının yürüttüğü bir çalışma neticesinde eşi ölen hanımlara verilmesi planlanan 250 TL nakdi para yardımı mevzuunda İlçe Kaymakamı Hasan Bağcı gazetemize özel açıklamalarda bulundu. Konu hakkında bilgi veren Bağcı, eşi ölen ve dul statüsünde bulunan bayanlara Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının kararı ile aylık 250 TL olmak üzere iki ayda bir 500 TL nakdi para yardımı yapılacağını bildirerek, eşi ölen her bayanın bu haktan istifade edebileceğini belirtti.

 

Eşi öldükten sonra başka bir erkekle nikâhsız olarak yaşayan bayanların bu haktan yararlanamayacağını da söyleyen Bağcı, söz konusu yardım statüsüne alınan bayanların daha sonra bir erkekle nikâhsız olarak yaşadığının tespit edilmesi durumunda yardımın kesileceğinin de altını çizdi.

 

Söz konusu yardım ile alakalı olarak Ereğli Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına başvuru yapılabileceğini ifade eden Bağcı, yardım için herhangi bir başvurusu süresinin olmadığını, gerekli kriterleri taşıyan bayanların istedikleri zaman başvuruda bulunabileceklerini sözlerine ekledi..

 

Umut Yaygır-Memleket/Yeni Ereğli

16.03.2012

Bu haber 1848 kez okundu
 
  Bu Habere Toplam 0 yorum yapıldı..
 
Anadolu Ereğli Bilinmeyenler
ereğli istatistikler
3 196
437515 317

Untitled Document
Harita Üzerinde Ereğli
Milli İşletim Sistemimiz