ereğli-konya ya da anadolu ereğli
  Anasayfa Tarihçe Köyler Ekonomi Tarihi Yerler Coğrafya Kültür Eğitim Sağlık Yöresel Yemek
 
Ereli Firma Rehberi
Ereli Nbeti Eczaneler
Ereli Deyimleri ve Ereli Szl

TDP’DEN GÖNÜLLÜ PARMAK İZİ ETKİNLİĞİ
    

İlçe Emniyet Müdürlüğünde gerçekleştirilen etkinlikte Toplum Destekli Polis Büro Amiri Mehmet Akın, etkinlik kapsamında gönüllü olarak parmak izi verecek olan Ereğli Rehabilitasyon Merkezi sakinleri ve basın mensupları katıldı.

 

Söz konusu etkinlikle ilgili olarak açıklamalarda bulunan İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis Büro Amiri Mehmet Akın, Emniyet Genel Müdürlüğünün yürüttüğü bir çalışma kapsamında özürlü vatandaşların kaybolma durumlarında kendilerini ifade edememelerinden dolayı parmak izleri alınarak kimlik bilgilerinin Emniyet Müdürlüğü verilerine işlenmesi işleminin gerçekleştirildiğini kaydetti. Bu işlemin özürlü vatandaşların ailelerinden gerekli iznin alınmasının ardından yürütüldüğünü ifade eden Akın, yapılan bu işlemle birlikte şahısların tespiti noktasında emniyet güçlerinin iş yüklerinin ciddi manada azaldığını belirtti.

 

Aslında Emniyet Müdürlüklerine kimlik tespitinin rahat yapılması noktasında parmak izi vermenin tüm vatandaşlar için vatandaşlık görevi olduğunu söyleyen Akın, özürlü vatandaş ebeveynlerinin bu etkinliğe katılım sağlamasını ifade etti..

 

Umut Yaygır-Memleket/Yeni Ereğli

16.03.2012

Bu haber 1519 kez okundu
 
  Bu Habere Toplam 0 yorum yapıldı..
 
Anadolu Ereğli Bilinmeyenler
ereğli istatistikler
1 66
438025 269

Untitled Document
Harita Üzerinde Ereğli
Milli İşletim Sistemimiz