ereğli-konya ya da anadolu ereğli
  Anasayfa Tarihçe Köyler Ekonomi Tarihi Yerler Coğrafya Kültür Eğitim Sağlık Yöresel Yemek
 
Ereli Firma Rehberi
Ereli Nbeti Eczaneler
Ereli Deyimleri ve Ereli Szl

EĞER: YAŞLILARIMIZA SAHİP ÇIKMAK ASLİ GÖREVİMİZ OLMALI
    

Ak Parti Ereğli İlçe Başkanı Ömer Eğer, Yaşlılar Haftası sebebiyle yayınladığı mesajda, yaşlılığın çok önemli bir süreç olduğunu kaydederek, "İnsan ömrü, hepimizin bildiği üzere çocukluk, gençlik ve yaşlılık gibi evrelerden geçer. Tabii her yaşın kendisine has güzellikleri ve zorlukları vardır. Ancak yaşlılık bazı konularda yeterince güç yetmediğinden zorluğu daha fazla olan bir dönemdir" dedi.

Eğer, yaşlılığın insan ömrünün tam olgunluk dönemi ve hayat tecrübelerinin gelecek nesillere aktarıldığı, geçmişle gelecek arasında önemli bir köprü vazifesinin görüldüğü, tarihi yaşatmak, belgelemek ve sahip çıkmak için bilgilerin aktarıldığı, örnek veya ibretlerin alındığı çok önemli bir süreç olduğunu kaydetti.

Yaşlılara sahip çıkmanın Ak Parti'nin asli görevlerinden biri olduğunu belirten Eğer, "Her zaman milletin huzur ve refahını öncelemiş bir siyasi parti olan Adalet ve Kalkınma Partisi'nin mensupları olarak farkındayız ki, çocuk olmadan genç, genç olmadan da yaşlı olunmaz. Yaşlısına sahip çıkmayan toplum ise manevi anlamda önemini azaltır. Bu düşünceden hareketle yaşlımıza sahip çıkmak, onların geçmişine yakışır şekilde hayatlarını idame ettirmelerini sağlamak asli görevlerimizden olmalıdır" dedi.

 

Umut Yaygır-Memleket/Yeni Ereğli

20.03.2012

Bu haber 1260 kez okundu
 
  Bu Habere Toplam 0 yorum yapıldı..
 
Anadolu Ereğli Bilinmeyenler
ereğli istatistikler
1 18
436547 320

Untitled Document
Harita Üzerinde Ereğli
Milli İşletim Sistemimiz