ereğli-konya ya da anadolu ereğli
  Anasayfa Tarihçe Köyler Ekonomi Tarihi Yerler Coğrafya Kültür Eğitim Sağlık Yöresel Yemek
 
Ereli Firma Rehberi
Ereli Nbeti Eczaneler
Ereli Deyimleri ve Ereli Szl

TRAFİK DENETİMLERİ SÜRÜYOR
    

Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Denetleme Büro Amiri Abdurrahman Aladağ ve ekipleri tarafından dün Site İş Merkezi önünde trafik denetimleri gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen denetimler kapsamında emniyet kemeri uygulaması, motosiklet kask uygulaması, park yasağı denetimleri ve genel değerlendirme gerçekleştirildi.

 

Bahse konu denetimler hususunda açıklamalarda bulunan Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Denetleme Büro Amiri Abdurrahman Aladağ, Ereğli’de kayıtlı toplamda 40 bin araç ve 35 bin araç sürücüsünün olduğunu belirterek, dışarıdan şehre gelen araçlarla birlikte araç sayısının bir hayli arttığını ve bu artışın trafik ortamında ciddi sıkıntılara neden olduğunu kaydetti.

 

Gerçekleştirdikleri denetimler kapsamında genel trafik durumu hakkında da bilgi veren Aladağ, Ereğli merkezde emniyet kemeri takma oranının yüzde 35’lere kadar yükseldiğini söyleyerek, ilk araştırmalarda Ereğli şehir merkezinde emniyet kemeri takma oranının yüzde 3 olduğuna ve yapılan denetimlerle bu oranın yüzde 35’e yükseldiğine dikkat çekti.

 

Ereğli’de ciddi bir park sorununun olduğuna da değinen Aladağ, sürücülere bilinçsizce park yapmamaları gerektiği noktasında uyarılarda bulunarak, özellikle çift park yapılmaması gerektiğini vurguladı.

 

Aladağ, tüm sürücülere kazasız belasız seyahatler dileyerek sözlerini noktaladı..

 

Umut Yaygır-Memleket/Yeni Ereğli

21.03.2012

Bu haber 1699 kez okundu
 
  Bu Habere Toplam 0 yorum yapıldı..
 
Anadolu Ereğli Bilinmeyenler
ereğli istatistikler
2 103
435945 90

Untitled Document
Harita Üzerinde Ereğli
Milli İşletim Sistemimiz