ereğli-konya ya da anadolu ereğli
  Anasayfa Tarihçe Köyler Ekonomi Tarihi Yerler Coğrafya Kültür Eğitim Sağlık Yöresel Yemek
 
Ereli Firma Rehberi
Ereli Nbeti Eczaneler
Ereli Deyimleri ve Ereli Szl

KONYALI İŞADAMLARI DERNEĞİNDEN EREĞLİ BELEDİYESİNE ZİYARET
    

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu’nun Ereğli dışında olmasından dolayı İstanbul’dan gelen Konyalı İşadamlarını Belediye Başkan Yardımcısı Hacı Öğütlü makamında ağırlayarak, işadamları ile bir süre sohbet etti.

 

İstanbul’dan gelen Konyalı İşadamları Derneği yöneticileri yapmış oldukları faaliyetler hakkında Ereğli Belediye Başkan Yardımcısı Hacı Öğütlü’ ye açıklamalarda bulunarak, ileri ki süreçte sanayicilerin katılımı ile gerçekleştirilmesi planlanan bir fuar çalışmasından da bahsettiler. Ereğli Belediyesine ziyarette bulunan İşadamları, “ 3-16 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan fuar ile ilgili 150 standımız bulunuyor. Konya’da üretilen ürünleri İstanbul’da nasıl satabiliriz. İstanbul’daki insanları buralara nasıl getirip yatırım yapmasını sağlayabiliriz. Buralardaki üretici hemşerilerimizin ürünlerini tanıtmak ve Konyalı işadamlarının ufkunu açmak amacındayız. Bu fuarla ilgili ciddi destekler görüyoruz. Buradaki iş adamlarımız da fuara katılsınlar kendi ürettikleri ürünleri tanıtsınlar istiyoruz. Yine fuarda Belediyelerin tanıtılacağı stantlar ve kültür stantları da olacak. Sizlerin de katılım ve desteğinizi bekliyoruz. Ereğli’ye havacılık Meslek Yüksek Okulunun açılacağı yönünde müjdeli haberi Konya Valisinden duyduk ve çok mutlu olduk “dediler.

 

Ereğli Belediye Başkan Yardımcısı Hacı Öğütlü ise, Konyalı İşadamlarının bu ziyaretlerinden son derece memnun olduklarını dile getirerek, Ereğli’ye açılacak olan Havacılık Meslek Yüksek Okulu hakkında işadamlarını bilgilendirdi.  Öğütlü, “ Geçmiş zamanlarda Adliye binası olup, sonradan Öğretmen evi olan binanın bulunduğu alanın Valilik ve Kaymakamlığımızın da destekleri ile orasını Belediye olarak bedelini ödeyerek biz aldık. Havacılık Meslek Yüksek Okulu açılacağı için 1 yıllığına o alanı bu amaçla tahsis ettik “ dedi ve 2. Organize sanayi bölgesi hakkında ; “ Mevcut Organize Sanayi Bölgesine ilave olarak kazandırdığımız 2. Organize sanayi Bölgesi de sanayi sektörüne büyük öncülük yapacaktır. Yatırım yapacak olan sanayici işadamlarımızla görüşmelerimiz devam ediyor “ şeklinde konuştu.

 

Umut Yaygır-Memleket/Yeni Ereğli

29.03.2012

Bu haber 1643 kez okundu
 
  Bu Habere Toplam 0 yorum yapıldı..
 
Anadolu Ereğli Bilinmeyenler
ereğli istatistikler
2 22
436551 320

Untitled Document
Harita Üzerinde Ereğli
Milli İşletim Sistemimiz