ereğli-konya ya da anadolu ereğli
  Anasayfa Tarihçe Köyler Ekonomi Tarihi Yerler Coğrafya Kültür Eğitim Sağlık Yöresel Yemek
 
Ereli Firma Rehberi
Ereli Nbeti Eczaneler
Ereli Deyimleri ve Ereli Szl

KAYA: 167’NCİ KURULUŞ YILDÖNÜMÜNÜ KUTLAMANIN ONURUNU YAŞIYORUZ
    

Kaya açıklamasında, “Mazisi şan ve şerefle dolu Türk Polis Teşkilatının 167’nci kuruluş yıldönümünü kutlamanın haklı onurunu ve coşkusunu yaşıyoruz” diyerek, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Hukukun üstünlüğünü kendisine şiar edinen Emniyet Teşkilatı, en hassas kamu hizmeti olan güvenlik hizmetini diğer kurum ve kuruluşlarla karşılıklı anlayış ve işbirliği içerisinde, demokratik ve profesyonel normlar çerçevesinde, özgürlük ve güvenlik dengesini de gözeterek büyük bir kararlılık ve özveriyle yerine getirmektedir.

 

Emniyet Teşkilatı olarak misyonumuz Atatürk ilke ve inkılâpları doğrultusunda, demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti ilkeleri çerçevesinde hukukun üstünlüğü, insan haklarına saygı ve tarafsızlık ilkelerine bağlı kalarak, yasalar ve evrensel değerlerin ışığı altında, bireylerin temel hak ve özgürlüklerinin korunmasına, toplumun düzen, barış, huzur ve güvenlik içerisinde yaşamını sürdürmesine imkân sağlayan bir ortamın oluşturulmasına ve korunmasına katkı sağlamaktır. Teşkilat olarak vizyonumuz ise sorumluluk alanımızda bulunan bölgede huzur ve güven ortamını en üst seviyelere çıkarmak; düzen, barış, huzur ve güvenliği bozmak isteyenleri caydıran, bozanları gerekli tüm delillerle hızlı yakalayan; kamu güvenlik politikalarının oluşturulmasına katkı sağlayan; mutlu personeli ve insan merkezli kaliteli hizmetleriyle bilişim ve teknolojiyi kullanarak çağdaş yönetimin gerektirdiği hızlı ve kaliteli bir güvenlik hizmeti sunan; dosta güven düşmana korku veren örnek bir teşkilat olmaktır.

Emniyet Teşkilatı, vatandaşımızın üzerine titrediği en önemli değerlerin kendisine emanet edildiği büyük bir kurumdur. Göreve geldiğimiz günden bugüne: Teşkilat olarak yaptığımız görevin ve yüklendiğimiz sorumluluğun oldukça zor ve hassas; zor ve hassas olduğu kadar da kutsal ve onurlu olduğunu bildik ve bu inançla vatandaşımıza güvenlik hizmeti sunmaya çalıştık.

Suç önleme ve mücadelede uygulamaya dönük planlı, projeli; vatandaş odaklı faaliyetlere önem verdik ve somut adımlarla bunları teker teker gerçekleştirdik. Bu başarılı çalışmalar da halkımızın büyük teveccühüne mazhar oldu.            

 

Devletinin emrinde vatandaşın hizmetinde olan polis teşkilatı sadece yetişmiş personeli ve modern araç ve gereçleri ile değil aziz milletimizin desteğiyle onunla birlikte insan odaklı güvenlik hizmetlerini yürütmeye çalışmaktadır. Bu sayede vatandaşla arasında gönül köprüsü kurmuş, vatandaş kalbini polis teşkilatına açmıştır. Bu başarılı çalışmalar sayesinde vatandaşımızın Polise duyduğu güven her geçen gün artmakta, Polisimizin toplumsal imajı yükselmektedir. Bu güvene layık olmak için var gücümüzle çalışacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın.                                                  

 

 “Halka Hizmet Hakk’a Hizmettir” düşüncesinden hareketle, çağdaş yönetim anlayışını

benimseyen Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü, suç ve suçlularla mücadelede kapılarını İlçe halkına sonuna kadar açık tutarak, toplumun her kesiminin güvenlik ve asayişle ilgili görüş ve önerilerini değerlendirmekte,  İlçe halkımızın haklı ve meşru her talebini mevcut araç gereç ve personel ile hızlı ve doğru şekilde karşılamaya çalışmaktadır.

           

Karşılıklı güven ve sevgi ortamının oluşturulması ile birlikte, toplumun desteğini en üst seviyeye çıkartmayı hedeflemektedir.

Sarsılmaz bir birlik ve vatana adanmışlık ruhuyla kenetlenmiş Emniyet Teşkilatı mensupları, Polislik mesleğinin omuzlarına yüklediği görevin bilinci ve yasal sorumluluklarının gereğiyle hareket ederken daima yanında hissettiği yüce ulusumuzun kendisine olan güveninden güç almıştır.

Ulusumuzdan aldığı güç, sahip olduğu modern imkân ve kabiliyetler, üstün disiplin, yüksek moral gücü ve eğitim seviyesiyle Türk vatanseverliğinin çelikleşmiş ifadesi olan Polis Teşkilatımız, birlik ve bütünlüğümüze kastedecek her türlü tehdit karşısında daima göreve hazırdır ve milletinin emrindedir.

Bu duygularla mensubu olmakla gurur duyduğum Türk Polis Teşkilatının 167. Kuruluş yıldönümünü kutluyor; Emniyet Teşkilatımızın bugünkü seviyesine ulaşmasında emeği geçenlere teşekkür ediyor; ulusumuzun birlik ve beraberliği, yurdumuzun bölünmez bütünlüğü ve toplumsal huzur ve barışın korunması için canlarını feda etmiş ve hatıralarını daima kalplerimizde yaşattığımız aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyor, yakınlarının acılarını paylaşıyor ve büyük bir fedakarlık ve özveriyle halkımızın huzur ve güvenliği için çalışan teşkilat mensuplarımıza, eş ve çocuklarına sağlık, mutluluk ve esenlikler diliyor;  tarihi boyunca Polisine her zaman güvenen ve destek olan Ereğli’li hemşerilerime şahsım ve teşkilatım adına şükranlarımı sunuyorum.

 

Ayrıca Polis Haftası münasebetiyle düzenlenecek olan etkinliklere tüm ilçe halkımız davetli olup katılımlarını bekliyorum” dedi.

 

Umut Yaygır-Memleket/Yeni Ereğli

05.04.2012

Bu haber 1360 kez okundu
 
  Bu Habere Toplam 0 yorum yapıldı..
 
Anadolu Ereğli Bilinmeyenler
ereğli istatistikler
1 103
435945 90

Untitled Document
Harita Üzerinde Ereğli
Milli İşletim Sistemimiz