ereğli-konya ya da anadolu ereğli
  Anasayfa Tarihçe Köyler Ekonomi Tarihi Yerler Coğrafya Kültür Eğitim Sağlık Yöresel Yemek
 
Ereli Firma Rehberi
Ereli Nbeti Eczaneler
Ereli Deyimleri ve Ereli Szl

EREĞLİLER 18’NCİ MADDE UYGULAMASI HAKKINDA BİLGİLENDİRİLİYOR
    

Ereğlili mülkiyet sahiplerinin, parsellerinin değer kazanacağı hususunda bilgilendirilmesi üzere Ereğli Belediyesi Meclis salonunda İmar Müdürlüğü tarafından zaman zaman 18.madde uygulaması hakkında bilgilendirme toplantısının yapıldığı bildirildi. Belediyelerin uygulamakta oldukları 18.Madde olan imar uygulaması noktasında yetersiz bilgilere sahip olan vatandaşların bu uygulamayı yanlış anlamamaları için gerçekleştirilen bilgilendirme toplantılarına katılım oldukça yoğun.

 

Belediye Meclis Salonunda Hacı Mütahir Mahallesi sakinleri ile İmar Müdürlüğü Personelinin bir araya geldiği bilgilendirme toplantısında Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Say, 18.madde uygulamasına ilişkin bilgilendirici nitelikteki açıklamalarında şunları dile getirdi ; “ Genellikle 18.Madde uygulaması çok bilinmediği için yanlış anlaşılıyor. Sanki vatandaşın elinden arsası alınıyor ya da haberi olmadan farklı yerlere veriliyor şeklinde algılanmaktadır. 18.Madde uygulamasının özü; mahallenizdeki imar parseli olmayan kadastro parsellerinizin,  imar planındaki tanımı halinde kullanılabilmesi için imar parseli haline getirilmesidir. Bunu yaparken de sizin etrafınızda bulunan yolların, parkların, okul alanlarının yasa gereğince karşılanması. Herkesin hissesinden gereğince maksimum yüzde 40’a kadar bir oranın kesilerek size hizmet gelecek yolların, parkların, okul alanlarının karşılanması amacıyla yapılan bir uygulamadır. Hizmet verebilmemiz, sizin de hizmet alabilmeniz dolayısıyla da Ereğli’nin gelişmesi için yapılan bir çalışmadır. Bizler de mülkiyet hakkına saygı duyduğumuzdan dolayı 18.Madde uygulamasını yaptığımız yerlerle ilgili mülkiyeti olan herkesle birebir görüşerek bilgilendirelim istedik ”dedi.

 

Yapılan 18.madde imar uygulamasıyla birlikte parsellerin imar parselleri haline gelmesiyle hem değerlerinin artması hem de buralara Belediyenin yol, su, kanalizasyon ve doğalgaz gibi hizmetlerinin daha sağlıklı bir şekilde yapılması sağlanarak, Ereğli’nin hiçbir bölgesinde imar sorunu kalmaması, Belediyenin hizmetlerini tüm mahallelere eşit şekilde ulaştırması planlanmaktadır.

 

Umut Yaygır-Memleket/Yeni Ereğli

06.04.2012

Bu haber 1589 kez okundu
 
  Bu Habere Toplam 0 yorum yapıldı..
 
Anadolu Ereğli Bilinmeyenler
ereğli istatistikler
2 103
435945 90

Untitled Document
Harita Üzerinde Ereğli
Milli İşletim Sistemimiz