ereğli-konya ya da anadolu ereğli
  Anasayfa Tarihçe Köyler Ekonomi Tarihi Yerler Coğrafya Kültür Eğitim Sağlık Yöresel Yemek
 
Ereli Firma Rehberi
Ereli Nbeti Eczaneler
Ereli Deyimleri ve Ereli Szl

P.M.Y. O’DAN ANLAMLI BİR KAMPANYA
    

2011-2012 Eğitim ve Öğretim yılı ile Polis Teşkilatı Kuruluşunun 167’nci yıldönümü dolayısı ile Ereğli Polis Meslek Yüksekokulu idareci ve öğrencileri örnek bir kampanyaya imza attılar. Söz konusu kampanya kapsamında plastik kapakları biriktirerek geri dönüşümünü sağlayan idareci ve öğrenciler, geri dönüşüme kazandırdıkları kapakların karşılığında elde ettikleri özürlü aracını Ereğli’de ki Kardelen Duru ismindeki özürlü bir çocuğa hediye ettiler.

 

Söz konusu kampanya ve Polis Teşkilatı Kuruluşunun 167’nci Yıldönümü noktasında gazetecilere açıklamalarda bulunan Ereğli Polis Meslek Yüksekokulu Müdürü Şerafettin Çetin, Polis Teşkilatlarının demokratik hukuk devletinin, Atatürk İlke ve İnkılâplarının ve laik cumhuriyetin teminatı olduğunu söyleyerek, Polis Teşkilatı Kuruluşunun 167’nci Yıldönümü kutlama etkinlikleri çerçevesinde ilçe genelinde bulunan şehit ve gazi polislerin ailelerini, şehit ailelerini, Muharip Gaziler Derneğini, Huzurevini, Çocuk Esirgeme Kurumu ve Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi ile Sivil Toplum Kuruluşlarını ziyaret edeceklerini kaydetti.

 

Ereğli Polis Meslek Yüksekokulu idareci ve öğrencileri tarafından düzenlenen kampanya kapsamında açıklamalarda bulunan Çetin, plastik kapak kampanyasının 2011-2012 eğitim ve öğretim yılının başında başladığını belirterek, kampanya çerçevesinde 300 kğ kapak toplandığını söyledi. Toplanan kapaktan elde edilen gelir ile bir özürlü aracı alınarak Kardelen Duru’ya hediye ettiklerini ifade eden Çetin, aracın küçük Kardelen’e hayırlı olması temennisi ile sözlerini noktaladı.

 

Küçük Kardelen’in babası Bilal Duru ise, Ereğli Polis Meslek Yüksekokulu idareci ve öğrencilerine gerçekleştirdikleri kampanyadan dolayı teşekkür etti..

 

Umut Yaygır-Memleket/Yeni Ereğli

06.04.2012

Bu haber 1636 kez okundu
 
  Bu Habere Toplam 0 yorum yapıldı..
 
Anadolu Ereğli Bilinmeyenler
ereğli istatistikler
6 223
437542 317

Untitled Document
Harita Üzerinde Ereğli
Milli İşletim Sistemimiz