Ereðli Resimleri bilgisayarýnýzda flash player yoktur. Flash player yüklemelisiniz..
  Anasayfa Tarihçe Köyler Ekonomi Tarihi Yerler Coğrafya Kültür Eğitim Sağlık Yöresel Yemek
 
Ereli Firma Rehberi
Ereli Nbeti Eczaneler

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Ereli Deyimleri ve Ereli Szl


KONYA EREĞLİ ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ BÖLGE MÜDÜRÜLÜĞÜ

Gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin gelişmişlik düzeyini belirleyen en önemli faktör olarak sanayi önde gelmektedir. Günümüz Türkiyesinde gerek ülke kaynaklarının iyi değerlendirilmesi ve istihdam konularında sanayi ve sanayicilerimiz çekici olma görevini üstlenmiştir.

ERSU

Ereğli Meyve ve Gıda Sanayii A.Ş. (ERSU)

Kaliteli elemanın bol bulunduğu ilçemizde iş adamı Münir IŞIK önderliğinde ve Almanyada'ki işçilerimizin katkılarıyla 1968 yılında Işık Meyva Suyu A.Aş. adıyla kurulmuştur. Hisselerinin %51'inin KOÇ grubuna satılmasıyla gerekli finansman sağlanmış ve Ersu Meyve Gıda Sanayi A.Ş. adıyla 1975 tarihinde faaliyete geçmiştri.

Hisselerinin 1984 yılında AKMAN grubuna satılması ile gerekli modernizasyon yapılmış, yapılan yatırımlarla üretimi uluslararası kalite standartlarına ulaşması sağlanmıştır. Ülkemizde konsantre üreticileri içerisinde lokomotif firma olma özelliğini sürdüren Ersu A.Ş. Türkiye'de tüm meyve suyu ve konsantresi türlerini üretebilen tesislerdendir.

Ersu'nun yurtiçi satışları 1998 yılı sonu itibari ile toplam satışlarının %25 idir. Yurt dışı satışları ise toplam satışlarının %75'idir.

Ereğli Ersu bir ilke imza atarak 1999 yılında gerçekleşen salça üretim hattını da kurmuştur. Ersu yurt dışında ise İran'da 2, Çin'de 1 meyve suyu tesisini anahtar teslimi kurmuştur.

 


 
Anadolu Ereğli Bilinmeyenler
www.eregli.web.tr facebook sayfamız
ereğli istatistikler
1 250
408843 544

Untitled Document
Harita Üzerinde Ereğli
Milli İşletim Sistemimiz PARDUS